Jiří Přibáň
ico osobonost cestovatelských střed

Jiří Přibáň

filosof

Nikdy nechtěl žít jinde než v Odoleně Vodě, ze které pochází.

Přesto žije s rodinou již čtvrtstoletí ve velšském Cardiffu, kde vyučuje právní filosofii a sociologii na tamní univerzitě.

Je autorem souboru esejů Italské črty (2020) a trilogie rozhovorů s Karlem Hvížďalou Hledání dějin (2018), Hledání odpovědnosti (2021) a Hledání smyslu (2023) i řady akademických a populárních knih o právu, politice, filosofii i umění.

Pravidelně přispívá esejisticky i publicisticky do médií. Italské a velšské črty vychází z jeho knihy o italské kultuře a umění.

Hostoval na řadě univerzit po celém světě: Berkeley, Brusel, Florencie, Pretorie, Sydney...

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Archiv je zatím prázdný.
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Jiří Přibáň není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Petr Mašek

Petr Mašek

Výstup roku 2004 za Šiša Pangmu získal s dobrou partou, jeho jistota a výkonost je v lezeckém světě oblíbená. Spolehlivý borec táhne i velké výpravy.

Vladimír Mišík

Vladimír Mišík

Zpěvák, kytarista a člen skupin Komety, Matadors, Blue Effect, Čundrground, Etc... Všichni známe jeho písně. Zazpíváme si Večernici v sále NM?

Pavel Slavko

Pavel Slavko

Kastelán zámku Český Krumlov a nejvýraznější z výrazných vedoucích správy Státního hradu a zámku drží vždy jasný názor.

Tomáš Stařecký

Tomáš Stařecký

Zvoník katedrály Sv. Víta a astronomka, Tomáš a Erika jsou původem astronomové, ale jejich zájem se neupírá jen k nebesům, ale i k vzdáleným místům po celé zeměkouli.

Chantal Poullain

Chantal Poullain

Herečka francouzského původu vystudovala divadelní akademii v Ženevě, poté studovala v Anglii, hrála v několika francouzských a švýcarských filmech.

Jiří Mádl

Jiří Mádl

V současnosti jeden z našich nejpopulárnějších mladých herců se narodil 23. 10. 1986 v Českých Budějovicích. Příležitostně hrál v mládežnických divadlech, píše scénáře.