Jaroslav Hutka
ico osobonost cestovatelských střed

Jaroslav Hutka

hudebník

Slavné písně zlidověly. Zpívají se od táboráku po Václavák...

Mnohonásobný Písničkář roku založil sdružení Šafrán. Popularizoval lidové písně, v roce 1977 se účastnil III. festivalu druhé kultury na Hrádečku V. Havla u Trutnova. Signatář Charty 77 emigroval roku 1978 do Holandska, za kvasu sametu se vrátil 25. 11. 1989 a hned zpíval na Letenské pláni. Kritik postkomunistické demokracie má i vyhraněné názory. Dnes si vypaluje CD, kreslí i tiskne obaly a prodává na koncertech, v edici „Samopal“ vydává svou kompletní tvorbu. Vystupoval s kytaristou Radimem Hladíkem. Člen Společnosti pro trvale udržitelný život a Čestné rady sdružení Děti Země pravidelně publikuje fejetony. Podílel se na tvorbě cyklů ČT Příběhy železné opony a V zajetí železné opony. Plodný autor má 6 dětí…

Slavné písně zlidověly. Zpívají se od táboráku po Václavák... Mnohonásobný Písničkář roku založil sdružení Šafrán. Popularizoval lidové písně

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Holandsko

Datum přednášky 6.4.2022

Téma přednášky: Holandsko

Jeho písně zlidověly. Zpívají se od táboráku po Václavák.

Vystoupili: zpěvák Petr Janda – téma Austrálie, hudebník Jaroslav Hutka – téma Holandsko a analytik Břetislav Tureček – téma Ukrajina – Rusko

Indická kráva

Datum přednášky 25.4.2012

Téma přednášky: Indická kráva

Signatář Charty 77 musel emigrovat do Holandska, za kvasu sametu se vrátil 25. 11. 1989 a hned zpíval na Letenské pláni.

Vystoupil: písničkář Jaroslav Hutka – téma Indická kráva

Videogalerie

Holandsko

JAROSLAV HUTKA kromě povídání o své emigraci Holandska také zahraje.

Indická kráva

Mnohonásobný Písničkář roku založil sdružení Šafrán. Kritik postkomunistické demokracie je členem rady sdružení Děti Země a majitelem vyhraněných názorů.

Všechny online večery
ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Halina Pawlovská

Halina Pawlovská

Vyniká vtipem, verbální obratností a schopností dělat si legraci i ze sebe. Smějeme se s ní v TV pořadech Banánové rybičky, V žitě i Zanzibar.

Jakub Vágner

Jakub Vágner

Držitel rekordů v lovu sladkovodních ryb má i světové primáty All-tackle IGFA.

Ladislav Kříž

Ladislav Kříž

Léčitelské generace Křížů působí sto let. Fytodiagnostik a absolvent FTVS UK je nositel 6. Danu v karate, Mistr Evropy a vicemistr světa.

Martin Vačkář

Martin Vačkář

V šedesátých letech studoval angličtinu a japonštinu na FF UK v Praze, studium přerušil a vstoupil rovnou do praxe – tedy do Japonska.

Bára Hrzánová

Bára Hrzánová

Výrazná herečka s komediálním i dramatickým talentem, ale také zpěvačka a pozoruhodná žena, která je nesporně jednou z nejoriginálnějších postav na české scéně.

Stefan Milkov

Stefan Milkov

Sochař velkého přesahu je i malíř, grafik, designer, hudebník... Rodák z Bohumína vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a ateliér Sochařství VŠ uměleckoprůmyslové.