Jaromír Štětina
ico osobonost cestovatelských střed

Jaromír Štětina

novinář

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Na podzim 1968 nastoupil jako elév v deníku Mladá Fronta. Začátkem roku 1969 nastupuje jako pomocný dělník v podniku Geologický průzkum. V sedmdesátých letech vystudoval přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor geologie.

Uspořádal 25 přírodovědných a sportovních výprav na Sibiř a do asijských zemí, je zakladatel českého raftingu a autor úspěšných cestopisů. Po pádu komunistického režimu začal pracovat jako novinář v Lidových novinách. V roce 1993 je na rok šéfredaktorem. Poté se stal válečným reportérem ve své novinářské agentuře Epicentrum. Jako válečný reportér se specializoval na válečné konflikty v Evropě, Asii a Africe.

Za svou práci obdržel v roce 1997 Cenu Ferdinanda Peroutky. Od července 2014 je poslancem Evropského parlamentu. Beseda je o geopolitické roli Ruské federace, válce v Sýrii a na Ukrajině i osobních zkušenostech z těchto konfliktů.

Zkušený válečný reportér je i skvělý dokumentarista a spisovatel. Uměl se dostat do klíčových chvil Ruska, Čečny, Afghánistánu, Gruzie.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Rusko

Datum přednášky 24.5.2017

Téma přednášky: Rusko

Dnes poslanec Evropského parlamentu vydal stovky statí, deset knih, natočil desítky dokumentárních filmů a řadu rozhlasových i televizních pořadů. Stále se nebojí!

Vystoupili: novinář Jaromír Štětina – téma Rusko a cestovatel Miloslav Stingl – téma Dobrodružství na všech rovnoběžkách

Videogalerie

Rusko

Prošel Mladou Frontou a Lidovými novinami, pořádal 25 výprav na Sibiř a do Asie. Zakladatel českého raftingu píše úspěšné cestopisy.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Jaromír Štětina není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jaromír Bosák

Jaromír Bosák

Od roku 1994 komentuje fotbalové přenosy ČT.

Michal Kubal

Michal Kubal

Když se rozhlédnete po zdech jeho kanceláře, hned máte jasno, kde byl na poslední štaci...

Jiří Lábus

Jiří Lábus

Rodák z pražských Vinohrad se o herectví zajímá od dětství. Roku 1968 nastoupil na DAMU, kde absolvoval rolí Mackieho Messera ve hře Žebrácká opera.

Marek Holeček

Marek Holeček

Špičkový lezec nezná kompromisy, zvládá i těžké výstupy. Dokazuje talent v extrémech..

Martina Trchová

Martina Trchová

Mnoha talenty obdařená zpěvačka, písničkářka, výtvarnice a cestovatelka v jedné osobě. V létě roku 2014 se vydala do himálajské vesničky Mulbekh učit v místní škole výtvarnou výchovu a hru na kytaru.

Jakub Kohák

Jakub Kohák

Charismatický režisér a herec tvoří netradiční reklamy pro věhlasné firmy. Na festivalu v Cannes byl v prestižním světovém výběru Young Directors (nejlepší mladý režisér).