Jaromír Štětina
ico osobonost cestovatelských střed

Jaromír Štětina

novinář

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Na podzim 1968 nastoupil jako elév v deníku Mladá Fronta. Začátkem roku 1969 nastupuje jako pomocný dělník v podniku Geologický průzkum. V sedmdesátých letech vystudoval přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor geologie.

Uspořádal 25 přírodovědných a sportovních výprav na Sibiř a do asijských zemí, je zakladatel českého raftingu a autor úspěšných cestopisů. Po pádu komunistického režimu začal pracovat jako novinář v Lidových novinách. V roce 1993 je na rok šéfredaktorem. Poté se stal válečným reportérem ve své novinářské agentuře Epicentrum. Jako válečný reportér se specializoval na válečné konflikty v Evropě, Asii a Africe.

Za svou práci obdržel v roce 1997 Cenu Ferdinanda Peroutky. Od července 2014 je poslancem Evropského parlamentu. Beseda je o geopolitické roli Ruské federace, válce v Sýrii a na Ukrajině i osobních zkušenostech z těchto konfliktů.

Zkušený válečný reportér je i skvělý dokumentarista a spisovatel. Uměl se dostat do klíčových chvil Ruska, Čečny, Afghánistánu, Gruzie.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Rusko

Datum přednášky 24.5.2017

Téma přednášky: Rusko

Dnes poslanec Evropského parlamentu vydal stovky statí, deset knih, natočil desítky dokumentárních filmů a řadu rozhlasových i televizních pořadů. Stále se nebojí!

Vystoupili: novinář Jaromír Štětina – téma Rusko a cestovatel Miloslav Stingl – téma Dobrodružství na všech rovnoběžkách

Videogalerie

Rusko

Prošel Mladou Frontou a Lidovými novinami, pořádal 25 výprav na Sibiř a do Asie. Zakladatel českého raftingu píše úspěšné cestopisy.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Jaromír Štětina není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Richard Fuchs

Richard Fuchs

Bývalý šéfkuchař restaurace hotelu Four Seasons, CottoCrudo. Perfekcionista v nejostřeji sledovaném místě českého gastro prostoru vyčnívá nezvyklou pokorou.

Jaroslav Róna

Jaroslav Róna

Silné ohlasy budí kontroverzní druhá největší socha v ČR, alegorie Odvahy v Brně. Kůň má dlouhé nohy, nepotřebuje podstavec...

Magda Vášáryová

Magda Vášáryová

Po úspěšné kariéře herečky vystudovala sociologii. Překvapila (stejně jako to dělala Maryška) a směle vkročila do světa politiky a diplomacie.

Kateřina Jacques

Kateřina Jacques

Obdivovatelka Tibetu, velká bojovnice proti bezpráví a špatnosti. Vyvěsila tibetskou vlajku i v Poslanecké sněmovně…

Imran Musa Zangi

Imran Musa Zangi

Perkusionista, oční lékař, krasobruslař, vzpěrač a malíř. To není pět různých osob, ale jedna. Válel s Yo Yo Bandem a dalšími legendami. Zajímavá persona má zajímavá sdělení!

Richard Konkolski

Richard Konkolski

Legendární mořeplavec, jenž třikrát obeplul zeměkouli na své jednoposádkové plachetnici NIKÉ.