Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Na podzim 1968 nastoupil jako elév v deníku Mladá Fronta. Začátkem roku 1969 nastupuje jako pomocný dělník v podniku Geologický průzkum. V sedmdesátých letech vystudoval přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor geologie.

Uspořádal 25 přírodovědných a sportovních výprav na Sibiř a do asijských zemí, je zakladatel českého raftingu a autor úspěšných cestopisů. Po pádu komunistického režimu začal pracovat jako novinář v Lidových novinách. V roce 1993 je na rok šéfredaktorem. Poté se stal válečným reportérem ve své novinářské agentuře Epicentrum. Jako válečný reportér se specializoval na válečné konflikty v Evropě, Asii a Africe.

Za svou práci obdržel v roce 1997 Cenu Ferdinanda Peroutky. Od července 2014 je poslancem Evropského parlamentu. Beseda je o geopolitické roli Ruské federace, válce v Sýrii a na Ukrajině i osobních zkušenostech z těchto konfliktů.

Datum aktualizace:

7.2.2023

Zkušený válečný reportér je i skvělý dokumentarista a spisovatel. Uměl se dostat do klíčových chvil Ruska, Čečny, Afghánistánu, Gruzie.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Rusko

Prošel Mladou Frontou a Lidovými novinami, pořádal 25 výprav na Sibiř a do Asie. Zakladatel českého raftingu píše úspěšné cestopisy.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Jaromír Štětina není v žádné fotogalerii.