David Sís
ico osobonost cestovatelských střed

David Sís

režisér

Natočil přes stovku TV pořadů – hudební magazín „60" či cykly Trapasy nebo Tajemství rodu. Režíroval televizní přenosy Noc s Andělem, Největší Čech... Umí koncerty, úspěšné reklamní spoty a videoklipy pro české i zahraniční interprety. Mezi zásadní ocenění patří hlavní cena IFF Kobe za film Hat-trick, cena poroty a hl. cena IFF Tel Aviv za film Malčik i ocenění MFF Zlatá Praha za seriál Pandurango. Mnoho snímků slaví úspěch i v zahraničí. Loni bodoval v distribuci jeho celovečerní dokument „LUCIE - příběh jedný kapely“. Přesto, že díky dávnému pádu ze střechy má průkazku ZTP, často a rád cestuje, potápí se a leze po horách. Kdysi vymyslel s přáteli cestovatelský formát České televize „Na cestě“ a natočil i mnoho jeho dílů. Váží si osobního přátelství s Jeho Svatostí XIV. Dalajlámou, se kterým natočil sérii přednášek „Síla soucítění “. Oblíbenou destinací je Čína a Tibet, odkud přivezl řadu zajímavých snímků. Vydal se po stopách fenoménu Eskymo Welzl na mrazivou Aljašku. Během natáčení hudebního cyklu „Pandurango“ několikrát obkroužil zeměkouli. Naposledy vyrazil s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na ostrov Zanzibar.

Absolvent katedry režie pražské FAMU je syn režiséra Vladimíra Síse a bratr výtvarníka Petra Síse.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Tibet

Datum přednášky 27.6.2018

Téma přednášky: Tibet

Autor TV seriálu Na cestě rotuje světem jako filmař i labužník života.

Jméno Sís ještě hodně uslyšíme.

Zažijte také vodopád skvělé výmluvnosti. Lavina super nápadů inspiruje...

Vystoupili: kameraman Vít Bělohradský – téma Z USA do Rwandy, režisér David Sís – téma Tibet a moderátorka Iva Kubelková – téma Indie

Videogalerie

Tibet

Slavný otec Vladimír Sís se na něm podepsal nejen doživotní láskou k Tibetu, přátelství s Jeho Svatostí Dalajlámou zavazuje.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

David Sís není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Olga Sommerová

Olga Sommerová

Ve svých filmech se zabývá sociálními tématy a mezilidskými vztahy, později významnými osobnostmi a fenomény společenského a uměleckého života, feminismem a nedávnou historií naší země.

Miloslav Stingl

Miloslav Stingl

Zažil blokádu Kuby, mluvil s Fidelem Castrem, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, přátelil se s králem Tongy, přežil námořní katastrofu, plaval v řece plné krokodýlů.

Miroslav Bobek

Miroslav Bobek

Vystudoval zoologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, v letech 1993 až 2009 působil v Českém rozhlase.

Richard Santus

Richard Santus

Propagátor odkazu exilových letců řídí společnost Aeropartner na Ruzyni.

Alena Zárybnická

Alena Zárybnická

Televizní „rosnička“ stihla řadu inspirativních sportovních pořadů. Redaktorka a dramaturgyně vystudovala meteorologii a ochranu prostředí Mat-fyz fakulty UK.

Ondřej Hejma

Ondřej Hejma

Zpěvák a hudební skladatel, frontman skupiny Žlutý pes, dříve i dopisovatel agentury AP moderuje v klobouku, jako porotce hudebních soutěží patří k vyhlášeným.