David Sís
ico osobonost cestovatelských střed

David Sís

režisér

Natočil přes stovku TV pořadů – hudební magazín „60" či cykly Trapasy nebo Tajemství rodu. Režíroval televizní přenosy Noc s Andělem, Největší Čech... Umí koncerty, úspěšné reklamní spoty a videoklipy pro české i zahraniční interprety. Mezi zásadní ocenění patří hlavní cena IFF Kobe za film Hat-trick, cena poroty a hl. cena IFF Tel Aviv za film Malčik i ocenění MFF Zlatá Praha za seriál Pandurango. Mnoho snímků slaví úspěch i v zahraničí. Loni bodoval v distribuci jeho celovečerní dokument „LUCIE - příběh jedný kapely“. Přesto, že díky dávnému pádu ze střechy má průkazku ZTP, často a rád cestuje, potápí se a leze po horách. Kdysi vymyslel s přáteli cestovatelský formát České televize „Na cestě“ a natočil i mnoho jeho dílů. Váží si osobního přátelství s Jeho Svatostí XIV. Dalajlámou, se kterým natočil sérii přednášek „Síla soucítění “. Oblíbenou destinací je Čína a Tibet, odkud přivezl řadu zajímavých snímků. Vydal se po stopách fenoménu Eskymo Welzl na mrazivou Aljašku. Během natáčení hudebního cyklu „Pandurango“ několikrát obkroužil zeměkouli. Naposledy vyrazil s Jiřím Bartoškou a Miroslavem Donutilem na ostrov Zanzibar.

Absolvent katedry režie pražské FAMU je syn režiséra Vladimíra Síse a bratr výtvarníka Petra Síse.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Tibet

Datum přednášky 27.6.2018

Téma přednášky: Tibet

Autor TV seriálu Na cestě rotuje světem jako filmař i labužník života.

Jméno Sís ještě hodně uslyšíme.

Zažijte také vodopád skvělé výmluvnosti. Lavina super nápadů inspiruje...

Vystoupili: kameraman Vít Bělohradský – téma Z USA do Rwandy, režisér David Sís – téma Tibet a moderátorka Iva Kubelková – téma Indie

Videogalerie

Tibet

Slavný otec Vladimír Sís se na něm podepsal nejen doživotní láskou k Tibetu, přátelství s Jeho Svatostí Dalajlámou zavazuje.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

David Sís není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Aleš Najbrt

Aleš Najbrt

Od roku 1984 vytváří design aktivit Pražské divadelní pětky. Pracoval jako art director časopisu Reflex a šéfredaktor časopisu Raut.

Miloslav Stašek

Miloslav Stašek

Špičkový stratég MZV ČR působil jako velvyslanec v Egyptě a v Indii s akreditací pro Srí lanku, Maledivy, Bangladéš, Nepál a Bhútán. Studoval v Káhiře, hovoří arabsky.

Jan Čenský

Jan Čenský

Chlap vyhraněných názorů podepsal petici Několik vět. Mapa zámořských objevů byl herecký debut, následoval seriál Zkoušky z dospělosti.

Roman Šmucler

Roman Šmucler

Po absolutoriu stomatologie na Karlově univerzitě nastoupil na zdejší Stomatologickou kliniku, kde pracuje dodnes ve funkci vedoucího lékaře Centra fotonické medicíny.

František Straka

František Straka

Fotbalový trenér a bývalý reprezentant je účastník MS 1990 v Itálii. Je zatím poslední trenér, který dovedl tým AC Sparta Praha do základní skupiny Ligy mistrů UEFA.