Bruno Baumann
ico osobonost cestovatelských střed

Bruno Baumann

rakouský dobrodruh

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.

Na začátku byla zvědavost. Volání neznáma za hranicemi světa, ve kterém jsem vyrůstal, inspirovalo moji první cestu. Vrátil jsem se z ní s vizí života, že chci udělat vše proto, abych spojil práci a zaměstnání v jedno. Jelikož jsem si brzy uvědomil, že cestování pro mě znamená nejen zábavu, ale i cestu životem, která mě obohacuje. S každou novou zkušeností rostly cíle, posouvaly se osobní hranice a mé rostoucí nadšení působilo jako hnací síla. "Přes všechny hranice" vedou stopy mé životní cesty. Od prvních velkých dobrodružstvích po sněhem pokrytých vrcholcích Nové Guineji, které se tyčí nad neprostupnou džunglí, přes pohoří Ruwenzori ležící v srdci Afriky, jehož ledovce napájí prameny Nilu, po zkušenostech z pouště a z Himálaje, jsem se nakonec ocitl ve stepích a na horách Střední Asie. Od hojnosti až po prázdnotu, od deštného pralesa až po poušť, od nížin až po vrcholky nejvyšších hor, se rozprostírá horizont. Nejde přitom jen o dobrodružství, která se dají měřit z hlediska nadmořské výšky, stupně chladu nebo počtu kilometrů, ale jedná se spíše jedinečnost zážitku se sebou samým ve splynutí s přírodou.

„V rozporu s možným se zdánlivě nemožným rozšiřujeme naše možnosti.“ Ingeborg Bachmann

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Beyond Limits

Datum přednášky 23.1.2019

Téma přednášky: Beyond Limits

Proniká do nitra Nové Guineje, k záhadám srdce Afriky, do velkých hor Himálaje, k tajům všech kontinentů... Přešel poušť Taklamakan i Gobi, zažil extrém tropů i poláru. Každá expedice je extrémní, každá kniha úspěšná.

Vystoupili: rakouský dobrodruh Bruno Baumann – téma Beyond Limits a horolezec Radek Jaroš – téma Koruna planety – Jižní Amerika

Videogalerie

Beyond Limits

Největší světoběžník planety stihl neuvěřitelné věci, jako by žil současně několik sportovních a intelektuálních životů.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Bruno Baumann není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Tomáš Sokol

Tomáš Sokol

Nejznámější český právník byl i ministr vnitra v letech 1990–1992. Několikanásobný vítěz soutěže Právník roku procestoval notný kus světa. Má za sebou výrazné případy typu Krejčíř...

Jaroslav Hutka

Jaroslav Hutka

Slavné písně zlidověly. Zpívají se od táboráku po Václavák... Mnohonásobný Písničkář roku založil sdružení Šafrán. Popularizoval lidové písně

Jaroslav Pavlíček

Jaroslav Pavlíček

Největší legenda mezi polárníky rozkrývá extrémy i lidské nitro.

Pavla Jazairi

Pavla Jazairi

Pavla Jazairiová, známá rozhlasová reportérka, spisovatelka a cestovatelka, cítila už od narození neukotvenost a nestálost.

Antonín Panenka

Antonín Panenka

Zelenobílý dres Bohemians poprvé obléká jako jedenáctiletý žáček a obrovský talent ho žene neustále výše. Vždycky měl moc rád míč.

Ivo Jahelka

Ivo Jahelka

Folkový písničkář zhudebňuje strhující příběhy, které umí život. S ČT připravil zajímavý seriál Neznalost neomlouvá.