Bruno Baumann
ico osobonost cestovatelských střed

Bruno Baumann

rakouský dobrodruh

Na začátku byla zvědavost.

Volání neznáma za hranicemi světa, ve kterém jsem vyrůstal, inspirovalo moji první cestu. Vrátil jsem se z ní s vizí života, že chci udělat vše proto, abych spojil práci a zaměstnání v jedno. Jelikož jsem si brzy uvědomil, že cestování pro mě znamená nejen zábavu, ale i cestu životem, která mě obohacuje. S každou novou zkušeností rostly cíle, posouvaly se osobní hranice a mé rostoucí nadšení působilo jako hnací síla. "Přes všechny hranice" vedou stopy mé životní cesty. Od prvních velkých dobrodružstvích po sněhem pokrytých vrcholcích Nové Guineji, které se tyčí nad neprostupnou džunglí, přes pohoří Ruwenzori ležící v srdci Afriky, jehož ledovce napájí prameny Nilu, po zkušenostech z pouště a z Himálaje, jsem se nakonec ocitl ve stepích a na horách Střední Asie. Od hojnosti až po prázdnotu, od deštného pralesa až po poušť, od nížin až po vrcholky nejvyšších hor, se rozprostírá horizont. Nejde přitom jen o dobrodružství, která se dají měřit z hlediska nadmořské výšky, stupně chladu nebo počtu kilometrů, ale jedná se spíše jedinečnost zážitku se sebou samým ve splynutí s přírodou.

„V rozporu s možným se zdánlivě nemožným rozšiřujeme naše možnosti.“ Ingeborg Bachmann

Beseda je průřezem vzrušujícího života poutníka mezi světy, hledače pramenů života i moderního cestovatele, který na svých cestách poodhaluje tajemství a záhady Asie.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Beyond Limits

Datum přednášky 23.1.2019

Téma přednášky: Beyond Limits

Proniká do nitra Nové Guineje, k záhadám srdce Afriky, do velkých hor Himálaje, k tajům všech kontinentů...

Přešel poušť Taklamakan i Gobi, zažil extrém tropů i poláru.

Každá expedice je extrémní, každá kniha úspěšná.

Vystoupili: rakouský dobrodruh Bruno Baumann – téma Beyond Limits a horolezec Radek Jaroš – téma Koruna planety – Jižní Amerika

Šangri-La, hledání ráje

Datum přednášky 18.1.2012

Téma přednášky: Šangri-La, hledání ráje

Vystoupil: rakouský dobrodruh Bruno Baumann – téma Šangri-La, hledání ráje

Videogalerie

Beyond Limits

Největší světoběžník planety stihl neuvěřitelné věci, jako by žil současně několik sportovních a intelektuálních životů.

Šangri-La, hledání ráje

Největší světoběžník planety stihl neuvěřitelné věci, jako by žil současně několik sportovních a intelektuálních životů. Proniká do nitra Nové Guineje, k záhadám srdce Afriky, do velkých hor Himálaje, přešel poušť Taklamakan i Gobi...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Bruno Baumann není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Marek Příhoda

Marek Příhoda

Odborník Ústavu východoevropských studií

Václav Chaloupek

Václav Chaloupek

Plzeňskému rodákovi se již od útlého dětství zvířata stala největší zálibou a koníčkem. Místo hraček si hrál se zvířaty, četl o nich a maloval je.

Vladimír Beneš

Vladimír Beneš

Ve světě uznávaný neurochirurg je i vášnivý entomolog. Objel celý svět, přednost dává Africe, kde má prý pomoc největší význam.

Miroslav Karas

Miroslav Karas

Akční zpravodaj působil pro ČT v polsku a Rusku.

Jiří Menzel

Jiří Menzel

Světově uznávaný režisér Ostře sledovaných vlaků, Skřivánků na niti a Rozmarného léta má na kontě i pět oper. Dvorní filmař Bohumila Hrabala

Lenka Klicperová

Lenka Klicperová

Novinářka a fotografka je uznávanou reportérkou v „první linii“.