Bohumil Vurm
ico osobonost cestovatelských střed

Bohumil Vurm

spisovatel

Přednáší pro širokou veřejnost, i na školách a univerzitách, doma i v zahraničí. Jeho přednáška „Bosch a tarot“ byla otištěna ve sborníku z mezinárodní konference konané v roce 2010 v Nizozemí (Rotterdam). Je předseda Nadace Hieronymus, která organizovala restaurování nejslavnějšího Boschova obrazu Zahrada pozemských rozkoší. Se ženou Zuzanou je autor expozice Víno napříč staletími na zámku v Mikulově.

Napsal první encyklopedii tarotu u nás v roce 1995, Tajné dějiny Prahy, Rudolf II. a jeho Praha. Jeho velmi úspěšná trilogie „Tajné dějiny Evropy“ byla vydána také v Maďarsku, kde vyšel i první díl trilogie „Příběh templářů“, u nás vydané ve spolupráci s Českou televizí.

Je spoluautorem dvoudílné „Nové encyklopedie českého a moravského vína“, jejíž 1. díl zvítězil v mezinárodní soutěži v Paříži v roce 2006.

Je autorem či spoluautorem scénářů k výstavám „Praga Mystica“, „Krásy a tajemství České republiky“, „Vivat Comenius“, „Páni z Rožmitála“ a „Víno napříč staletími“. Předsedá Nadaci Hieronymus propagující dílo nizozemského malíře Hieronyma Bosche.

Jako první u nás v 90. letech začal přednášet o karetním systému tarot, dlouhodobě se zabývá evropskou historií a dílem Hieronyma Bosche.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Cesty Václava IV. a Zikmunda

Datum přednášky 27.2.2019

Téma přednášky: Cesty Václava IV. a Zikmunda

Přednáška ukáže rozporuplné povahy nevlastních bratrů a jejich životní cesty, které zásadně ovlivnily osud naší země. Představí Zikmunda v jiném světle. „Poslední císař středověku“ byl neúnavný cestovatel, projel Evropu od Bulharska po Španělsko. Jako jediný císař navštívil Anglii“. Knihy budou v NM za zvýhodněné ceny.

Má výjimečné znalosti i dar slova, budí obdiv. Posuďte sami!

Vystoupili: architekt Adam Gebrian – téma Barcelona a spisovatel Bohumil Vurm – téma Cesty Václava IV. a Zikmunda

Cesty Karla IV.

Datum přednášky 3.2.2016

Téma přednášky: Cesty Karla IV.

Věnuje se studiu tajných organizací a zasvětitelských škol v souvislosti s rosenkruciánskými ideály. Tvůrce ojedinělých výstav a expozic o historii, významných osobnostech i víně.

Vystoupili: spisovatel Bohumil Vurm – téma Cesty Karla IV. a režisér Viliam Poltikovič – téma Dalajlama

Videogalerie

Cesty Václava IV. a Zikmunda

V české a evropské historii je unikátní znalec.

Cesty Karla IV.

Ředitel společnosti Praga Mystica se baví záhadami evropské historie a tarotem. Autor mnoha knih. Co přinese největší český esoterik a autor série Tajné dějiny Evropy?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Bohumil Vurm není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Ladislav Snopko

Ladislav Snopko

Autor multimediálních projektů zajímavě organizuje alternativní uměleckou scénu.

Radim Fiala

Radim Fiala

V dětství toužil být kovbojem či policistou, avšak v osmé třídě při rozhodování, na jakou střední školu se přihlásí, zvítězila konzervatoř, kde se nevyučují technické předměty.

Tomáš Stařecký

Tomáš Stařecký

Zvoník katedrály Sv. Víta a astronomka, Tomáš a Erika jsou původem astronomové, ale jejich zájem se neupírá jen k nebesům, ale i k vzdáleným místům po celé zeměkouli.

Igor Brezovar

Igor Brezovar

Navštívil 135 států, ujel 500 000 km světem.

Tomáš Halík

Tomáš Halík

Komunistickým režimem mu bylo zakázáno vyučovat, zaměstnán byl nejdříve jako podnikový psycholog, později jako psychoterapeut pro drogově závislé.

Zdeněk Thoma

Zdeněk Thoma

Cestovatel, publicista a fotograf své dětské sny o budoucím povolání pproměnil v životní cestu navzdory všem překážkám.