Bohumil Vurm
ico osobonost cestovatelských střed

Bohumil Vurm

spisovatel

Přednáší pro širokou veřejnost, i na školách a univerzitách, doma i v zahraničí. Jeho přednáška „Bosch a tarot“ byla otištěna ve sborníku z mezinárodní konference konané v roce 2010 v Nizozemí (Rotterdam). Je předseda Nadace Hieronymus, která organizovala restaurování nejslavnějšího Boschova obrazu Zahrada pozemských rozkoší. Se ženou Zuzanou je autor expozice Víno napříč staletími na zámku v Mikulově.

Napsal první encyklopedii tarotu u nás v roce 1995, Tajné dějiny Prahy, Rudolf II. a jeho Praha. Jeho velmi úspěšná trilogie „Tajné dějiny Evropy“ byla vydána také v Maďarsku, kde vyšel i první díl trilogie „Příběh templářů“, u nás vydané ve spolupráci s Českou televizí.

Je spoluautorem dvoudílné „Nové encyklopedie českého a moravského vína“, jejíž 1. díl zvítězil v mezinárodní soutěži v Paříži v roce 2006.

Je autorem či spoluautorem scénářů k výstavám „Praga Mystica“, „Krásy a tajemství České republiky“, „Vivat Comenius“, „Páni z Rožmitála“ a „Víno napříč staletími“. Předsedá Nadaci Hieronymus propagující dílo nizozemského malíře Hieronyma Bosche.

Jako první u nás v 90. letech začal přednášet o karetním systému tarot, dlouhodobě se zabývá evropskou historií a dílem Hieronyma Bosche.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Cesty Václava IV. a Zikmunda

Datum přednášky 27.2.2019

Téma přednášky: Cesty Václava IV. a Zikmunda

Přednáška ukáže rozporuplné povahy nevlastních bratrů a jejich životní cesty, které zásadně ovlivnily osud naší země. Představí Zikmunda v jiném světle. „Poslední císař středověku“ byl neúnavný cestovatel, projel Evropu od Bulharska po Španělsko. Jako jediný císař navštívil Anglii“. Knihy budou v NM za zvýhodněné ceny.

Má výjimečné znalosti i dar slova, budí obdiv. Posuďte sami!

Vystoupili: architekt Adam Gebrian – téma Barcelona a spisovatel Bohumil Vurm – téma Cesty Václava IV. a Zikmunda

Cesty Karla IV.

Datum přednášky 3.2.2016

Téma přednášky: Cesty Karla IV.

Věnuje se studiu tajných organizací a zasvětitelských škol v souvislosti s rosenkruciánskými ideály. Tvůrce ojedinělých výstav a expozic o historii, významných osobnostech i víně.

Vystoupili: spisovatel Bohumil Vurm – téma Cesty Karla IV. a režisér Viliam Poltikovič – téma Dalajlama

Videogalerie

Cesty Václava IV. a Zikmunda

V české a evropské historii je unikátní znalec.

Cesty Karla IV.

Ředitel společnosti Praga Mystica se baví záhadami evropské historie a tarotem. Autor mnoha knih. Co přinese největší český esoterik a autor série Tajné dějiny Evropy?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Bohumil Vurm není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Jaroslav Hutka

Jaroslav Hutka

Slavné písně zlidověly. Zpívají se od táboráku po Václavák... Mnohonásobný Písničkář roku založil sdružení Šafrán. Popularizoval lidové písně

Marek Eben

Marek Eben

Herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák (1957) je synem hudebního skladatele Petra Ebena a synovcem skladatele Ilji Hurníka.

Vilém Rudolf

Vilém Rudolf

Jako první Čech stanul na Severním i Jižním pólu, potápí se v Antarktidě…

Tomáš Sokol

Tomáš Sokol

Nejznámější český právník byl i ministr vnitra v letech 1990–1992. Několikanásobný vítěz soutěže Právník roku procestoval notný kus světa. Má za sebou výrazné případy typu Krejčíř...

Jan Révai

Jan Révai

V mládí obdivoval kluky, co jezdili motokros a tiše záviděl všem, co jezdili do školy na mašině, na kterou balili holky.

Pavel Horváth

Pavel Horváth

V sedmi letech se dostal do Sparty, za kterou před přestupem do Jablonce odehrál jen jeden zápas. Z Jablonce se vrátil do Prahy, odkud se dostal do reprezentace.