Přednáší pro širokou veřejnost, i na školách a univerzitách, doma i v zahraničí. Jeho přednáška „Bosch a tarot“ byla otištěna ve sborníku z mezinárodní konference konané v roce 2010 v Nizozemí (Rotterdam). Je předseda Nadace Hieronymus, která organizovala restaurování nejslavnějšího Boschova obrazu Zahrada pozemských rozkoší. Se ženou Zuzanou je autor expozice Víno napříč staletími na zámku v Mikulově.

Napsal první encyklopedii tarotu u nás v roce 1995, Tajné dějiny Prahy, Rudolf II. a jeho Praha. Jeho velmi úspěšná trilogie „Tajné dějiny Evropy“ byla vydána také v Maďarsku, kde vyšel i první díl trilogie „Příběh templářů“, u nás vydané ve spolupráci s Českou televizí.

Je spoluautorem dvoudílné „Nové encyklopedie českého a moravského vína“, jejíž 1. díl zvítězil v mezinárodní soutěži v Paříži v roce 2006.

Je autorem či spoluautorem scénářů k výstavám „Praga Mystica“, „Krásy a tajemství České republiky“, „Vivat Comenius“, „Páni z Rožmitála“ a „Víno napříč staletími“. Předsedá Nadaci Hieronymus propagující dílo nizozemského malíře Hieronyma Bosche.

Datum aktualizace:

28.3.2023

Jako první u nás v 90. letech začal přednášet o karetním systému tarot, dlouhodobě se zabývá evropskou historií a dílem Hieronyma Bosche.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Videogalerie

Cesty Václava IV. a Zikmunda

V české a evropské historii je unikátní znalec.

Cesty Karla IV.

Ředitel společnosti Praga Mystica se baví záhadami evropské historie a tarotem. Autor mnoha knih. Co přinese největší český esoterik a autor série Tajné dějiny Evropy?

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Bohumil Vurm není v žádné fotogalerii.