Anna Hogenová
ico osobonost cestovatelských střed

Anna Hogenová

filosofka

Má mnoho titulů, před i za jménem, ale ten zásadní druh respektu vzbudí její slova.

„Žijeme v době, která je nesmírně rychlá. Mluvíme o době postmoderní, kde všechno musí být velmi rychle uděláno, rychle prožito, rychle zhodnoceno a odžito.“ Tuto dobu nazývá jako instantní. Jaký je její pohled na cestování a cesty jako takové? Její životní cesta nebyla jednoduchá a je to na jejich nejen filozofických pohledech znát. Přednáší s lehkostí a vtipem filosofická témata, která v nás budí zamyšlení. Pedagogické fakultě UK je vedoucí Oddělení filosofie a etiky. Na Husitské teologické fakultě UK je zároveň vedoucí Katedry filozofie. Zabývá se tématy jako pohyb, pravda jako neskrytost, tělo a tělesnost a filosofií sportu...

Má mnoho titulů, před i za jménem, ale ten zásadní druh respektu vzbudí její slova.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Filosofie cesty

Datum přednášky 4.3.2020

Téma přednášky: Filosofie cesty

Vystoupili filosofka Anna Hogenová – téma Filosofie cesty, Jan Rejžek – téma Cesta na západ a paraglidista Stanislav Mayer – téma Nejtěžší adventure závod světa

Videogalerie

Filosofie cesty

Přednáší s lehkostí a vtipem i filosofická témata, která v nás budí zamyšlení. Nabídne jiný pohled na cestování a životní cesty jako takové...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Anna Hogenová není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Michal Prokop

Michal Prokop

Rockový skladatel, kytarista a moderátor byl uveden do beatové síně slávy. Výrazná osobnost s širokým záběrem má skvělý přehled. Oživíme Kainarův klenot Odjezd?

Bára Hrzánová

Bára Hrzánová

Výrazná herečka s komediálním i dramatickým talentem, ale také zpěvačka a pozoruhodná žena, která je nesporně jednou z nejoriginálnějších postav na české scéně.

Karel Řehka

Karel Řehka

Tvrdé boje s povstalci, neprostupné hory, extrémní podnebí... s tím se vyrovnávají české speciální síly v Afghánistánu.

Martha Issová

Martha Issová

Začínala hrát roku 2000 v Divadle Na Fidlovačce. V roce 2005 účinkuje v roli Paminy v Kouzelné flétně v Dejvickém divadle.

Václav Koubek

Václav Koubek

Svou kariéru začínal v osmdesátých letech minulého století na legendárních Divadelních poutích pořádaných na pražském Střeleckém ostrově.

Jaromír Marek

Jaromír Marek

Dlouholetý zpravodaj zahraniční redakce Českého rozhlasu. Píše a natáčí reportáže se zahraniční tématikou, především v Asii (Indie, Afghánistán atd.) a Africe.