Zdeněk Sklenář
ico osobonost cestovatelských střed

Zdeněk Sklenář

galerista

Dnes vede privátní galerii na pražském Smetanově nábřeží. Ve dveřích tu můžete potkat kapitány českého průmyslu, stejně jako zástupce předních evropských galerií či prosté obdivovatele klasiků českého moderního umění. A poslední roky sem stále častěji přijíždějí i milovníci umění z Asie, s níž Sklenář cítí souznění nejen umělecké. Galerie Zdeněk Sklenář nyní pořádá nebo spolupořádá výstavy českých umělců v zahraničí – v Německu, v USA, v Číně.

Zdeněk Sklenář funguje trochu jako princip jin a jang. Poznáte to nejen díky jeho typickému spojení bílé košile a černého obleku. O umění dokáže dlouhé minuty mluvit soustředěně, ale stejně se nad ním umí i doslova rozdráždit.

Jeden z nejvýznamnějších českých galeristů. Začínal v devadesátých letech jako galerista v Litomyšli a v Česku byl jedním z těch, kteří otevírali trh s uměním.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Čína

Datum přednášky 20.4.2016

Téma přednášky: Čína

Vystoupili: herec Martin Dejdar – téma Florida a galerista Zdeněk Sklenář – téma Čína

Videogalerie

Čína

Znalec malířství usiluje o vytvoření silné galerie prezentující nejvýznamnější hodnoty českého umění. Spolupracuje se světovými muzei, klade důraz na kvalitu a výjimečnost. Co přiváží z časté Číny? Názorově vyhraněná osobnost přitahuje...

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Marek Příhoda

Marek Příhoda

Odborník Ústavu východoevropských studií

Steve Lichtag

Steve Lichtag

Absolvoval Literárně dramatickou konzervatoř v Brně. Jako herec působil v divadlech v Karlových Varech a v Jihlavě.

Václav Klaus

Václav Klaus

Exministr financí, předseda vlády a v letech 2003–2013 druhý prezident ČR. V politice dosáhl vrcholů, rozhýbal nejen naši vrcholnou scénu.

Ladislav Horáček

Ladislav Horáček

Své nakladatelství „vytváří“ v přátelských rozhovorech u piva.

Josef Formánek

Josef Formánek

Roku 1992 založil společně s Miroslavem Urbánkem geografický magazín Koktejl. Téměř třináct let působil jako jeho šéfredaktor a díky své práci procestoval přes třicet zemí světa.

Miloslav Stingl

Miloslav Stingl

Zažil blokádu Kuby, mluvil s Fidelem Castrem, objevil ruiny mayských měst, rodil eskymácké děti v Arktidě, přátelil se s králem Tongy, přežil námořní katastrofu, plaval v řece plné krokodýlů.