Pavel Slavko
ico osobonost cestovatelských střed

Pavel Slavko

kastelán zámku Český Krumlov

Nenechá se nikým vykolejit, široké vize umí i prosadit. Zakladatel Nadace barokního divadla je renesanční osobnost obrovského přesahu. Živá encyklopedie širokých znalostí vždy uchvátí vyprávěním... Každá chvíle s ním je silný zážitek, natož celý večer!

Narodil se v roce 1956. Absolvoval střední průmyslovou školu keramickou v Karlových Varech, obor modelování keramiky. Vystudoval katedru dějin umění na MU Brno. V průběhu studia se podílel na záchranných výzkumech archeologických lokalit, památkových objektů, odborné evidenci mobiliárního fondu hradů a zámků v České republice.

Byl zaměstnancem památkového ústavu České Budějovice, oddělení dokumentace a evidence movitých a nemovitých památek. Vedle hlavní náplně profesní činnosti na Památkovém ústavu se dále zabýval i průzkumy a pasportizací památkových areálů a objektů. Od roku 1988 je vedoucím správy Státního hradu a zámku Český Krumlov a také zakládající člen Nadace barokního divadla zámku Český Krumlov.

V poslední době převážnou část aktivity realizuje především v komplexní kulturně historické obnově areálu českokrumlovského zámku konstruktivním spojením profesní a nadační činnosti.

Kastelán zámku Český Krumlov a nejvýraznější z výrazných vedoucích správy Státního hradu a zámku drží vždy jasný názor.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Archiv je zatím prázdný.
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Daniel Stach

Daniel Stach

Obrovský přehled obdivujeme u televizní obrazovky. Slušně sportuje i cestuje.

Eva Jiřičná

Eva Jiřičná

Architektka českého původu již 45 let žije a pracuje v Londýně, kde v roce 1984 založila vlastní ateliér Eva Jiricna Architects Limited.

Vlasta Čiháková Noshiro

Vlasta Čiháková Noshiro

Je předsedkyní Sdružení výtvarných kritiků. Publikuje v oboru moderního a současného umění. Nakladatelství JOTA jí vydalo knihu Mitsuko.

Eva Holubová

Eva Holubová

Jednu z největších hvězd filmu ovlivnilo uskupení Sklep. Prošla dalšími avantgardními scénami jako Mimóza, Studio Bouře i Náhradní divadlo J. Krause.

Jiří Pavlica

Jiří Pavlica

Vystudoval muzikologii v Olomouci, uměleckým vedoucím souboru Hradišťan je od roku 1978.

Zdeněk Hák

Zdeněk Hák

Zdeněk Hák z Rokytnice nad Jizerou 5. října dosáhl vrcholu nejvyšší hory Afghánistánu, druhého nejvyššího bodu Hindúkuše, štítu Nošak (7 492 m.).