Jan Dungel

Jan Dungel

malíř

Vystudoval biologii (Masarykova univerzita, Brno), nicméně po krátkém působení v akademických institucích jako např. Biofyzikálním ústavu Akademie věd, se rozhodl pro kariéru umělce na volné noze.

Spolupracuje s divadly, hudebníky i architekty, nevyhýbá se ani komerčnímu designu. Ilustruje pohádky pro děti, beletrii, časopisy.

Ve své malířské tvorbě i ilustracích se zaměřuje zejména na témata přírody a odbornou ilustraci. Dosud ilustroval na padesát knih, které byly publikovány nejen v České republice, ale také např. ve Velké Brtánii, Německu, Polsku, Holandsku, Francii, Maďarsku, Venezuele, Kolumbi i jinde. Kniha „Chováme se jako zvířata?“ s jeho ilustracemi byla v roce 1993 Ministerstvem kultury a Památníkem národního písemnictví oceněna titulem Nejkrásnější kniha roku 1992. Svou volnou tvorbu prezentoval na mnoha kolektivních i samostatných výstavách v ČR i v zahraničí.

Již mnohokrát navštívil jihoamerické pralesy, kde kreslí živočichy ve svém přirozeném prostředí. ilustroval např. knihy K pramenům Orinoka, Chováme se jako zvířata, Tam, kde loví jaguár nebo Jak se maluje prales.

www.jandungel.com

Fotogalerie

Používáme cookies

Tento web používá soubory cookies za účelem zlepšení navigace, analýzy používání webu a v marketingových aktivitách.