jananistka
Historička umění v 70. a 80. letech pracovala v Tokiu, kde pořádala výstavy a vyučovala na uměleckých školách. Od roku 1989 žije v Praze a působí jako kurátorka Galerie kritiků v paláci Adria.
Je předsedkyní Sdružení výtvarných kritiků. Publikuje v oboru moderního a současného umění. Nakladatelství JOTA jí vydalo knihu Mitsuko.
Beletrizovaná biografie je založená na denících hrdinky. Vypráví příběh Japonky i její aristokratické rodiny na přelomu století a kolem 1. sv. války. V mládí je školena na gejšu, seznámí se s hrabětem Heinrichem a následuje jej do Evropy. Morální síla Mitsuko spočívá v překlenutí uzavřenosti japonské mentality. Provdaná za rakousko-uherského diplomata byla jednou z prvních Japonek, jež přicestovaly do Evropy. O 15 let starší manžel patřil k nejvzdělanějším osobnostem rakouské aristokracie. Mitsuko mu porodila sedm dětí, ze kterých vyrostly výrazné osobnosti. Nejznámější je Richard, zakladatel mírového hnutí Panevropa, kolébky dnešní Evropské unie.
Zemi vycházejícího slunce zajímavě přiblíží osoba nejpovolanější. Paní Noshiro byla oceněna Řádem vycházejícího slunce se zlatými paprsky.
Televizní „rosnička“ stihla řadu inspirativních sportovních pořadů. Redaktorka a dramaturgyně vystudovala meteorologii a ochranu prostředí Mat-fyz fakulty UK.
Perkusionista, oční lékař, krasobruslař, vzpěrač a malíř. To není pět různých osob, ale jedna. Válel s Yo Yo Bandem a dalšími legendami. Zajímavá persona má zajímavá sdělení!
Mnoho lidí se na cestu snů do Indie, Nepálu či Peru nikdy nevydá proto, že mají fóbii z létaní, hadů a pavouků, lodí... Jedna známá měla fóbii na výšku a zamilovala se do horolezce.