Olga Růžičková
ico osobonost cestovatelských střed

Olga Růžičková

cyklistika

Start ve Vysočina Areně a první kilometry absolvovaly desítky cyklistů. Na Kavkaz mířili přes 12 zemí na kolech. Po dvou dnech jízdy už dál pokračoval jen tým v sestavě Olga Růžičková, Pavel Hendrych, Pavel Prokop a Radek Jaroš. 1 900 kilometrů ke břehům Černého moře podél Dunaje na silničních kolech ujeli bez dne odpočinku za 14 dnů, doprovázel je vůz Opel Movano s řidičem Tomášem Pojezným. Ten je přesunul do ukrajinské Oděsy. Odtud se tisíc km plavili trajektem do jediné asijské země trasy, Gruzie. Kvůli bouřím a počasí ztratili čtyři dny, které poté chyběly. Tím pádem střídali horská kola a nové doprovodné vozidlo. Pod horu Elbrus se dostali 2. října a už 4. října stáli na vrcholu. Radek vystoupil i na východní vrchol.

Na podzim 2016 proběhla expedice ELBRUS 2016. Cílem byl nejen vrchol, ale především cesta.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Elbrus

Datum přednášky 29.3.2017

Téma přednášky: Elbrus

Vystoupili: horolezec Radek Jaroš – téma Koruna planety – Jižní Amerika a cyklistka Olga Růžičková – téma Elbrus

Videogalerie

Elbrus

Učitelka angličtiny a tlumočnice s partnerem Radkem zvládla dlouhou cyklistickou expedici na Elbrus, nejvyšší horu Evropy. Kus jsme šlapali s nimi a nechápali její tempo a výkonnost. Rozumí si na kole i v horách.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Olga Růžičková není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Zdeněk Hák

Zdeněk Hák

Zdeněk Hák z Rokytnice nad Jizerou 5. října dosáhl vrcholu nejvyšší hory Afghánistánu, druhého nejvyššího bodu Hindúkuše, štítu Nošak (7 492 m.).

Martin Bursík

Martin Bursík

Bývalý místopředseda vlády miluje horolezectví. Už před revolucí procestoval Tibet a načerno přešel „utečeneckým“ sedlem do Nepálu.

Milan Calábek

Milan Calábek

Mnoho lidí se na cestu snů do Indie, Nepálu či Peru nikdy nevydá proto, že mají fóbii z létaní, hadů a pavouků, lodí... Jedna známá měla fóbii na výšku a zamilovala se do horolezce.

Martin Nikodým

Martin Nikodým

Skvělý „Čecho - Slovák" studoval DAMU v Praze a VŠMU v Bratislavě. Už za studií moderuje první soukromé rádio na Slovensku.

Libor Dvořák

Libor Dvořák

Český novinář, komentátor Českého rozhlasu Plus a překladatel z ruštiny, který se dlouhodobě zaměřuje na oblast Ruska a přilehlých postsovětských regionů.

Jan Benda

Jan Benda

Žil jako buddhistický mnich na Srí Lance. Vede kurzy emoční inteligence, manažerské dovednosti, koučování, teambuilding, intuice a kreativita, řešení konfliktů, zvládání stresu...