Olga Růžičková
ico osobonost cestovatelských střed

Olga Růžičková

cyklistika

Start ve Vysočina Areně a první kilometry absolvovaly desítky cyklistů. Na Kavkaz mířili přes 12 zemí na kolech. Po dvou dnech jízdy už dál pokračoval jen tým v sestavě Olga Růžičková, Pavel Hendrych, Pavel Prokop a Radek Jaroš. 1 900 kilometrů ke břehům Černého moře podél Dunaje na silničních kolech ujeli bez dne odpočinku za 14 dnů, doprovázel je vůz Opel Movano s řidičem Tomášem Pojezným. Ten je přesunul do ukrajinské Oděsy. Odtud se tisíc km plavili trajektem do jediné asijské země trasy, Gruzie. Kvůli bouřím a počasí ztratili čtyři dny, které poté chyběly. Tím pádem střídali horská kola a nové doprovodné vozidlo. Pod horu Elbrus se dostali 2. října a už 4. října stáli na vrcholu. Radek vystoupil i na východní vrchol.

Na podzim 2016 proběhla expedice ELBRUS 2016. Cílem byl nejen vrchol, ale především cesta.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Elbrus

Datum přednášky 29.3.2017

Téma přednášky: Elbrus

Vystoupili: horolezec Radek Jaroš – téma Koruna planety – Jižní Amerika a cyklistka Olga Růžičková – téma Elbrus

Videogalerie

Elbrus

Učitelka angličtiny a tlumočnice s partnerem Radkem zvládla dlouhou cyklistickou expedici na Elbrus, nejvyšší horu Evropy. Kus jsme šlapali s nimi a nechápali její tempo a výkonnost. Rozumí si na kole i v horách.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

Olga Růžičková není v žádné fotogalerii.

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

David Černý

David Černý

Jedna z nejvýraznějších postav české výtvarné scény proslula především jako tvůrce různých kontroverzních a provokativních plastik.

Jan Čenský

Jan Čenský

Chlap vyhraněných názorů podepsal petici Několik vět. Mapa zámořských objevů byl herecký debut, následoval seriál Zkoušky z dospělosti.

Jitka Vodňanská

Jitka Vodňanská

Zdobí ji břitké metafory, vtip, neotřelá rozhodnutí, vrstevnatý život i vyprávění o něm.

Karel Wolf

Karel Wolf

„Chodil jsem do skautu a jednou mi kamarád navrhl, abychom se vydali na moot, což je mezinárodní setkání starších skautů konané jednou za čtyři roky, do Mexika. A tak jsme jeli na "expedici".

Milan Cais

Milan Cais

Zapsal se do obecného povědomí především jako zpěvák, bubeník, textař, skladatel a scénograf skupiny Tata Bojs, kterou založil společně s Mardošou.

Pavel Klener

Pavel Klener

Špičkový onkolog a hematolog sbírá významná ocenění i v zahraničí. Uznávaný lékař získal Národní cenu vlády Česká hlava 2012.