cyklistika
Start ve Vysočina Areně a první kilometry absolvovaly desítky cyklistů. Na Kavkaz mířili přes 12 zemí na kolech. Po dvou dnech jízdy už dál pokračoval jen tým v sestavě Olga Růžičková, Pavel Hendrych, Pavel Prokop a Radek Jaroš. 1 900 kilometrů ke břehům Černého moře podél Dunaje na silničních kolech ujeli bez dne odpočinku za 14 dnů, doprovázel je vůz Opel Movano s řidičem Tomášem Pojezným. Ten je přesunul do ukrajinské Oděsy. Odtud se tisíc km plavili trajektem do jediné asijské země trasy, Gruzie. Kvůli bouřím a počasí ztratili čtyři dny, které poté chyběly. Tím pádem střídali horská kola a nové doprovodné vozidlo. Pod horu Elbrus se dostali 2. října a už 4. října stáli na vrcholu. Radek vystoupil i na východní vrchol.
Učitelka angličtiny a tlumočnice s partnerem Radkem zvládla dlouhou cyklistickou expedici na Elbrus, nejvyšší horu Evropy. Kus jsme šlapali s nimi a nechápali její tempo a výkonnost. Rozumí si na kole i v horách.
Zdeněk Hák z Rokytnice nad Jizerou 5. října dosáhl vrcholu nejvyšší hory Afghánistánu, druhého nejvyššího bodu Hindúkuše, štítu Nošak (7 492 m.).
Bývalý místopředseda vlády miluje horolezectví. Už před revolucí procestoval Tibet a načerno přešel „utečeneckým“ sedlem do Nepálu.
Mnoho lidí se na cestu snů do Indie, Nepálu či Peru nikdy nevydá proto, že mají fóbii z létaní, hadů a pavouků, lodí... Jedna známá měla fóbii na výšku a zamilovala se do horolezce.
Skvělý „Čecho - Slovák" studoval DAMU v Praze a VŠMU v Bratislavě. Už za studií moderuje první soukromé rádio na Slovensku.
Český novinář, komentátor Českého rozhlasu Plus a překladatel z ruštiny, který se dlouhodobě zaměřuje na oblast Ruska a přilehlých postsovětských regionů.