filosof
Mnoho lidí se na cestu snů do Indie, Nepálu či Peru nikdy nevydá proto, že mají fóbii z létaní, hadů a pavouků, lodí... Jedna známá měla fóbii na výšku a zamilovala se do horolezce.
Každé z omezení, stejně jako závislost nebo podlehnutí denní rutině, vypovídá o stavu disociace neboli o tom, že naše vědomí a nevědomí jsou oddělené. Zažíváme konflikt mezi tím, co vědomě chceme, a nevědomými vzorci, které nás programují. Nevědomí je silnější než vědomí. Už dávní indičtí jogíni a mudrci, jak o tom svědčí Upanišády a jiné spisy, se jako my snažili, aby nebyli pouhými "listy ve větru", hříčkou podmíněných reflexů a post hypnotických sugescí vydanou nezvladatelným silám nevědomí. Vyjadřovali se v jiné terminologii, ale měli stejný cíl: získat pomocí jógy, meditace, hypnózy a autohypnózy přístup k nevědomí, jeho moci a kreativitě a k obrovské vnitřní potencialitě, kterou představuje sebeorganizující proces blízký tomu, co Jung nazýval transcendentální aktivitou integrující dynamiku vědomí a nevědomí v procesu individuace. Nejznámějším způsobem sjednocení je hypnotický trans navozený nepřímými sugescemi, na kterém se podílí stochastická rezonance objevená až koncem minulého století. Hypnotický trans je příklad využití stochastického "šumu" k aktivaci vnitřní dynamiky jedince k vyřešení problému, ať jde o fóbii, závislost, psychosomatické onemocnění nebo neschopnost navázat partnerský vztah. Každý problém prochází procesem dezorganizace a zrušení reflexivně podmíněných asociací a vzorců, aby jedinec mohl využít neuvědomované a nerozvíjené vnitřní zdroje v souladu s jeho zkušeností k vytvoření nových asociativních spojů a na úrovni nevědomí reorganizoval svůj život. Vyřešení problému nebo uzdravení je výsledkem nové psychosyntézy, kdy léčebné změny dosahuje nevědomí samo v souladu s vědomým záměrem.
Zakladatel Univerzity nové doby poznal léčitele a šamanské kultury celého světa. Věnuje se antropologii, etnografii a léčitelství, praktikoval buddhismus v klášterech Indie a Nepálu.
Věnuje se antropologii, etnografii a léčitelství, praktikoval buddhismus v klášterech Indie a Nepálu. V centru MANDALA radí, jak léčit Parkinsona, Alzheimera, rakovinu i cukrovku přírodními látkami. Potraviny jako prevence nemocí.
V roce 1999 se podílel na založení charitativní organizace Člověk v ohrožení. V roce 2004 získal Křišťálové křídlo v kategorii publicistika a literatura.
Komunistickým režimem mu bylo zakázáno vyučovat, zaměstnán byl nejdříve jako podnikový psycholog, později jako psychoterapeut pro drogově závislé.