Milan Calábek
ico osobonost cestovatelských střed

Milan Calábek

filosof

Mnoho lidí se na cestu snů do Indie, Nepálu či Peru nikdy nevydá proto, že mají fóbii z létaní, hadů a pavouků, lodí... Jedna známá měla fóbii na výšku a zamilovala se do horolezce.

Každé z omezení, stejně jako závislost nebo podlehnutí denní rutině, vypovídá o stavu disociace neboli o tom, že naše vědomí a nevědomí jsou oddělené. Zažíváme konflikt mezi tím, co vědomě chceme, a nevědomými vzorci, které nás programují. Nevědomí je silnější než vědomí. Už dávní indičtí jogíni a mudrci, jak o tom svědčí Upanišády a jiné spisy, se jako my snažili, aby nebyli pouhými "listy ve větru", hříčkou podmíněných reflexů a post hypnotických sugescí vydanou nezvladatelným silám nevědomí. Vyjadřovali se v jiné terminologii, ale měli stejný cíl: získat pomocí jógy, meditace, hypnózy a autohypnózy přístup k nevědomí, jeho moci a kreativitě a k obrovské vnitřní potencialitě, kterou představuje sebeorganizující proces blízký tomu, co Jung nazýval transcendentální aktivitou integrující dynamiku vědomí a nevědomí v procesu individuace. Nejznámějším způsobem sjednocení je hypnotický trans navozený nepřímými sugescemi, na kterém se podílí stochastická rezonance objevená až koncem minulého století. Hypnotický trans je příklad využití stochastického "šumu" k aktivaci vnitřní dynamiky jedince k vyřešení problému, ať jde o fóbii, závislost, psychosomatické onemocnění nebo neschopnost navázat partnerský vztah. Každý problém prochází procesem dezorganizace a zrušení reflexivně podmíněných asociací a vzorců, aby jedinec mohl využít neuvědomované a nerozvíjené vnitřní zdroje v souladu s jeho zkušeností k vytvoření nových asociativních spojů a na úrovni nevědomí reorganizoval svůj život. Vyřešení problému nebo uzdravení je výsledkem nové psychosyntézy, kdy léčebné změny dosahuje nevědomí samo v souladu s vědomým záměrem.

Mnoho lidí se na cestu snů do Indie, Nepálu či Peru nikdy nevydá proto, že mají fóbii z létaní, hadů a pavouků, lodí... Jedna známá měla fóbii na výšku a zamilovala se do horolezce.

ico fotogalerie

Fotografie

ico archiv

Předchozí vystoupení

Indie – listy ve větru

Datum přednášky 5.4.2017

Téma přednášky: Indie – listy ve větru

V centru MANDALA radí, jak léčit Parkinsona, Alzheimera, rakovinu i cukrovku přírodními látkami. Potraviny jako prevence nemocí.

Vystoupili: filosof Milan Calábek – téma Indie – listy ve větru a kouč Ondřej Calábek – téma Transformace pomocí terapeutického transu

Indie – listy ve větru

Datum přednášky 23.3.2016

Téma přednášky: Indie – listy ve větru

Zakladatel Univerzity nové doby poznal léčitele a šamanské kultury celého světa.

Vystoupili: filosof Milan Calábek – téma Indie – listy ve větru a ředitel ZOO Praha Miroslav Bobek – téma Afrika

Videogalerie

Indie – listy ve větru

Zakladatel Univerzity nové doby poznal léčitele a šamanské kultury celého světa. Věnuje se antropologii, etnografii a léčitelství, praktikoval buddhismus v klášterech Indie a Nepálu.

Indie – listy ve větru

Věnuje se antropologii, etnografii a léčitelství, praktikoval buddhismus v klášterech Indie a Nepálu. V centru MANDALA radí, jak léčit Parkinsona, Alzheimera, rakovinu i cukrovku přírodními látkami. Potraviny jako prevence nemocí.

Všechny online večery
ico fotogalerie

Fotogalerie z minulých vystoupení

ico osobonost cestovatelských střed

Další osobnosti Cestovatelských střed

Ondřej Hejma

Ondřej Hejma

Zpěvák a hudební skladatel, frontman skupiny Žlutý pes, dříve i dopisovatel agentury AP moderuje v klobouku, jako porotce hudebních soutěží patří k vyhlášeným.

Tomio Okamura

Tomio Okamura

Šikovný viceprezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur má velký přehled o cestování i bohaté aktivity.

Petr Janda

Petr Janda

Zpěvák, skladatel, kytarista, majitel nahrávacího studia a vydavatelství je hlavně frontman skupiny Olympic. Legenda populární hudby stále umí!

Michal Novotný

Michal Novotný

Svou fotografickou kariéru odstartoval v osmnácti letech cestou stopem do začínající srbsko-chorvatské války. Následně absolvoval několik cest do zemí bývalého Sovětského svazu, zejména na Kavkaz.

Antonín Panenka

Antonín Panenka

Zelenobílý dres Bohemians poprvé obléká jako jedenáctiletý žáček a obrovský talent ho žene neustále výše. Vždycky měl moc rád míč.

František Straka

František Straka

Fotbalový trenér a bývalý reprezentant je účastník MS 1990 v Itálii. Je zatím poslední trenér, který dovedl tým AC Sparta Praha do základní skupiny Ligy mistrů UEFA.