režisér
Filmový režisér, scenárista a spisovatel má nominaci na Oscara i Zlatý glóbus.
Studoval film a fotografii v Kolíně nad Rýnem, pracoval jako fotograf v Hongkongu, Bangkoku a New Yorku i jako novinář a dokumentarista pro Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Jeho nejvýznamnější film Lea získal nominaci na Zlatý glóbus a Evropskou filmovou cenu. Král zlodějů se dostal do širší nominace na Oscara, dostal cenu za nejlepší evropský scénář. Mezinárodní úspěch otevřel cestu do Hollywoodu.
Na pozvání Stevena Spielberga napsal pro studio Dream Works scénář The Betty Schimmel Story. Pro zahraniční televize točil dokumentární filmy Margarete Buber-Neumann – Německý osud, Kroky v labyrintu, Mlha, Václav Havel – Česká pohádka a další. V roce 2018 vydal k 50. výročí pražského jara první román Muž, který stál v cestě. Stal se bestsellerem a nejposlouchanější radioknihou ČR Plus. 2019 následuje Rytec kamejí. Surrealistická pohádka pro dospělé sklízí nadšené ohlasy. Třetí kniha Nouzový stav – Zápisky cestovatele časem vznikala na jaře 2020 za 60 dnů prvního nouzového stavu. Vrátil se k milované černobílé fotografii. V kombinaci textů a fotografií pokračuje ve fotoesejistické knize Jeseníky – Čas, ten pohyblivý obraz věčnosti. Putoval rok po Jeseníkách, naslouchal příběhům, zaznamenával pohnuté lidské osudy, dějinné tragédie a křivdy. Pocity vyjádřil v černobílých impresích stylu magického realismu.
Putoval rok po Jeseníkách, naslouchal příběhům, zaznamenával pohnuté lidské osudy, dějinné tragédie a křivdy. Pocity vyjádřil v černobílých impresích stylu magického realismu.
Vystoupili: exředitel Národní galerie Milan Knížák – téma USA, režisér Ivan Fíla – téma Jeseníky a Jefim Fištejn a Libor Dvořák – aktuálně k válce na Ukrajině
Putoval rok po Jeseníkách, naslouchal příběhům, zaznamenával pohnuté lidské osudy, dějinné tragédie a křivdy. Pocity vyjádřil v černobílých impresích stylu magického realismu.
Založil Filmový klub náročného diváka, kde s rizikem promítal zakázané filmy, zval na besedy skvělé filmaře - Miloše Formana, Miroslava Ondříčka a další.
Působil v Mladém světě, poté v exilu SRN. Od 1990 šéfreportér a předseda představenstva MAFRA, 1994-1999 zakládá a rozjíždí časopis Týden.
Oblíbená dokumentaristka točí časosběrnou metodou. Protagonisty sleduje i desetiletí. Výsledky fascinují! I její povídání.
Původně architekt, horolezec a humanista. Umění Feng Shui se věnuje od roku 1997, kdy jej zaujala možnost léčit prostor a lidi ve vzájemné souvislosti.
V roce 1999 se podílel na založení charitativní organizace Člověk v ohrožení. V roce 2004 získal Křišťálové křídlo v kategorii publicistika a literatura.