Média

Sobota, 31 Leden, 2015

Každou středu osobnost na cestách – a za půl roku můžete sjezdit takřka skoro celý svět, aniž byste se hnuli z Česka. Expediční cestovní kancelář Livingstone pořádá v Nové budově Národního muzea v Praze na adrese Vinohradská 1 od ledna až do června cestovatelské středy.

Neděle, 19 Leden, 2014

Od ledna mají milovníci dobrodružných zážitků možnost navštívit již pátý ročník Cestovatelských střed, které pořádá v atraktivním prostředí nové budovy Národní muzeum společně s CK Livingstone. Letošní cyklus promítání s besedami, zahájený známým rakouským horolezcem Kurtem Diembergerem, uvítá třicet významných osobností tuzemského i zahraničního společenského života.

Čtvrtek, 16 Leden, 2014

Kurt Diemberger, jediný žijící prvovýstupce na dva osmitisícové vrcholy, ikona mezi horolezci a také filmař „velkých a mocných hor“, navštívil Prahu, aby slavnostně zahájil 5. ročník cyklu besed Cestovatelské středy v nové budově Národního muzea. Besedy se budou konat až do května 2014. Zahájení se zúčastnil také Josef Rakoncaj, český nejznámější horolezec.

Středa, 15 Leden, 2014

Láká vás výprava za poznáním dalekých krajin? Možná vám brání nedostatek financí, času nebo jazyková bariéra. Existuje kompromis. Dobrodružství a cestovatelské zážitky, alespoň přeneseně, nabízejí už pátým rokem Cestovatelské středy v Národním muzeu. Začínají tento týden a potrvají do konce května.

Pondělí, 13 Leden, 2014

Národní muzeum a Cestovní kancelář Livingstone zahájí 15. ledna tradiční cyklus promítání s besedami v atraktivním prostředí nové budovy Národního muzea. Cestovatelské středy v Národním muzeu zahajují i letos velké zahraniční hvězdy.

Premiéru obstará 15.1. 2014 v 19:00 slavný rakouský horolezec Kurt Diemberger - jediný žijící člověk planety, které má dva prvovýstupy na osmitisícovky. 22. ledna přijede rakouský horolezec Peter Habeler. Jeden z nejslavnějších horolezců světa jako první zdolal spolu s R. Messnerem Mount Everest bez kyslíku.

Pondělí, 13 Leden, 2014

Od této středy až do května se v nové budově Národního muzea budou konat cykly besed. Téměř půl roku se tak každou středu od 19:00 hodin o své zážitky podělí více než 30 českých i zahraničních osobností, jako: Miroslav Bobek, Věra Čáslavská, Jaroslav Dušek, Radim Uzel, Jan Rosák, Jan Saudek, Jakub Vágner a další. 15.1. v 17:00 hodin v gobelínovém sále nové budovy Národního muzea, Vinohradská 612/1, Praha 1.