Střípky z minulých střed

Úterý 2. Březen 2021

Užijme si sestřihy nejzajímavějších osobností pořadu Cestovatelské středy v Národním muzeu. Nalznete zde zajímavé osobnosti předchozí ročníků a každou středu od února do dubna 2021 i jeden nový rozhovor. Další budeme postupně přidávat! Staňte se odběrateli na kanále youtube a sledujte všechny přednášející! 

Středa 10. Duben 2019

Halina Pawlowská vyniká vtipem, verbální obratností a schopností dělat si legraci i ze sebe.
Hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař Michal Pavlíček je výrazná osobnost s mnoha přesahy.

Středa 3. Duben 2019

Mirek Bobek ukázal v Národním nejen úspěchy pražské ZOO, ale i zajímavé aktivity hlavně v Africe. Další obratný rétor Míla Stašek skvěle popsal svět islámu po arabském jaru. Zasvěcené informace velkých znalců problematik hltáme do rekordně protažených hodin. Plánujeme další společné aktivity. Afrika rezonuje i následný večer v Divadle husa na provázku, kde s Radkem Jarošem konkretizujeme letošní horskou výpravu nejen na Kilimandžáro... Přidáš se? Na Silvestra!

Středa 13. Březen 2019

Karel Holas z kapely Čechomor představil nástroje Mongolska a Číny i skvěle rozehrál své housle.

Středa 6. Březen 2019

Skvělý Cyril Hoschl u dobře připravené prezentace provedl od Rusko po Indonésii s opicemi kradoucími brýle i mobily.

Středa 27. Únor 2019

V NM se sešla dvojice poutavých vypravěčů, kdy jsme hltali zajímavé informace odlišné doby, které se vtipně prolínaly. Rezonanci 100 let cestovatele Miroslava Zikmunda oživilo na plátně narození "krále Zikmunda" - také 14.2, jen už 1368. Silné téma architektury a urbanismu jsme drželi i u skvělé večeře v Imperial Next door. O to více s těším na next...

Úterý 26. Únor 2019

Nejkrásnější město je podle něj Valletta a země Mexiko. Zapisuje si sny a kdo to bude chtít zkoušet, prý je potřeba, zapsat si je do 5 minut po probuzení ☀️ Přiznal se, že je spíše výtvarníkem než sochařem a že v současnosti pracuje na Žirafě, která bude stát na Pankráci a pro Liberec vytváří Lva a Lvici.

Středa 20. Únor 2019

Šikovný fenomén Kovy získával rychle sympatie, přestože byl zdravotně indisponován. Kaskadérka z jiného světa Hanka Dvorská ukázala gumové tělo v prostocvicích i na jevišti.

Středa 23. Leden 2019

Slavnostně jsme zahájili jubilejní 10.sezonu CS V NÁRODNÍM MUZEU. Poprvé jsme tlumočili simultánně.