Cestovatelské středy v Národním muzeu

Sobota, 31 Leden, 2015

Každou středu osobnost na cestách – a za půl roku můžete sjezdit takřka skoro celý svět, aniž byste se hnuli z Česka. Expediční cestovní kancelář Livingstone pořádá v Nové budově Národního muzea v Praze na adrese Vinohradská 1 od ledna až do června cestovatelské středy.
Po lednových přednáškách s promítáním a besedami, které patřily především horolezcům, bude nadcházející měsíc věnován především populárním umělcům: 4. února pohovoří nejen o filmařských zážitcích ze severní Afriky režisér Václav Marhoul a z Turecka Tomáš Hanák, 11. února představí tanečník Vlastimil Harapes svýma očima Itálii a bratři Formanovi Ameriku, 18. února vás pozve Boris Hybner do Mexika a vycházející herecká hvězda ze seriálu První republika Jiří Vyorálek do New Yorku.
Program je nabitý až do pozdního jara – jen namátkou: Dominik Duka a Vatikán, Jitka Čvančarová a Bhútán, Michal Viewegh a Sierra Leone, Anna Geislerová a Kanada, Daniel Hůlka a Himálaj, ale též čeští vojáci a Afghánistán, či dokonce exprezident Václav Klaus a jeho Zápisky z cest.
Vstupné na přednášku činí 100 Kč, začíná se každou středu v 19 hodin, rezervace a podrobný program na www.cestovatelskestredy.cz