Jiří Kolbaba

fotograf

Věnoval se atletice a získal titul mistra republiky na 3 000 metrů překážek. Současné intenzivní cestování po planetě je snahou prodloužit skvělé roky v prostředí výkonnostního sportu. Pomáhal budovat základy moderního marketingu u nás, je spoluzakladatelem Asociace komunikačních agentur. Marketing je silnou stránkou při prosazování cestovatelských a veřejných aktivit.

Hlavním rysem cestování a následných projektů je radost ze svobody a sílící touha poznávat. Při stovkách cest náruživě fotografuje a sbírá informace, které zpracovává do mnoha projektů. Je neúnavný propagátor cestování, důraz klade na komunikaci a toleranci mezi lidmi všech kultur.

Strhující besedy plní sály v celém Česku, deset let jej denně můžeme slýchat na Rádiu Impuls. „Cestování s Jiřím Kolbabou“ patří k nejsledovanějším rozhlasovým pořadům v zemi. Hitem je společenská stolní hra stejného jména. Inspirace předává prostřednictvím fotovýstav, knih, článků a dalších aktivit. Neoblíbenější destinace jsou: Antarktida, Island, Indonésie, Havaj, Kanada. Cestovatelským vzorem je James Cook, třináct let jezdí po jeho stopách. Při popularizačních projektech nezapomíná na krásy České republiky.

Více: www.theworld.cz