Jakub Vágner

rybář; NOVÁ GUINEA

Mezinárodně uznávaný profesionální sportovní rybář, cestovatel, fotograf, moderátor. Od patnácti let publikuje v odborných rybářských časopisech nejenom na území Čech a Slovenska. Ve svých sedmnácti letech natočil u nás první rybářský film o lovu sumců. Jako první Čech začal mediálně propagovat sportovní rybolov, podporuje metodu Chyť a pusť.

Natočil několik cestopisných rybářských filmů, které jsou pravidelně vysílány Českou a Slovenskou státní televizí. Je autorem námětu, scénáře a moderátorem 20 dílů pořadu S Jakubem na rybách, pořadu Jakubova rybářská školička a S Jakubem do světa, které byly natočeny pro Českou televizi.

Je držitel mnoha rybářských rekordů uznaných světovou rybářskou organizací IGFA. Napsal velkoobsažnou knihu s nejnovějšími poznatky o životě a lovu sumců Můj přítel sumec, která vyšla v roce 2010. V roce 2012 vydal další knihu s mnoha nádhernými fotkami Můj život s rybami. Jeho rybolovné výpravy vydala firma Multisonic na celkem 17 DVD. Jakub má vlastní hodinový televizní pořad Fish Warrior na kanálu National Geographic. Po odvysílání prvních dílů v USA dostal pozvání a stal se úspěšným hostem nejznámější živé americké talk show Tonight With Jay Leno, který měl ve svém pořadu přední světové osobnosti, včetně amerického prezidenta Baracka Obamy. Pořady National Geographic se v současné době vysílají nejen v zámoří ale i v celé Evropě.

Pro Českou televizi začal v roce 2010 natáčet nový desetidílný seriál Rybí legendy Jakuba Vágnera. V současné době dokončuje druhou sérii. V Rybích legendách se Jakub věnuje zdokumentování největších žijících sladkovodních ryb světa. O tento projekt mají zájem naše i světové televizní kanály a bude i trvalým přínosem pro celou společnost. Obě série pořadů Rybí legendy koupil další světový kanál Discovery. První série se začala vysílat letos v červnu. V příštím roce bude Jakub v rybolovných výpravách za sladkovodními giganty pokračovat. Bude natáčet v nových destinacích přímo pro kanál Discovery v koprodukci s Českou televizí.