Středa 6. 4. 2016
šéfredaktorka Lidé a Země: ISLÁMSKÉMU STÁTU NA DOSTŘEL

Sličná novinářka magazínu Lidé a Země je i odvážná. Její cesty nejsou pro ufňukané „barbíny“. Preferuje zajímavé a divoké země jako Kongo, Nigérii, Mali, Afghánistán, Irák, Sýrii... Působivé aktuální svědectví motivuje k pomoci. Pomůžeme také?

hudebnice: LADAKH

Mnoha talenty obdařená zpěvačka, písnickářka a výtvarnice se vydala do himálajské vesničky Mulbek učit v místní škole výtvarnou výchovu a hru na kytaru. Zahraje a zazpívá i ukáže obrazy!
Podpořme její kampaň na nové CD https://www.hithit.com/cs/project/2323/martina-trchova-trio-natacime-nov...

Místo konání:
Národní muzeum, Vinohradská 1 Praha
Vstupné:
100 KČ

Válka, Islámský stát, únos, mučení, vraždění, oranžový hábit, znásilnění, bombardování, uprchlíci... a strach. To jsou slova, která vytanou na mysli asi každému ve spojení se syrským konfliktem. A napadala i novinářky Lenku Klicperovou a Markétu Kutilovou, když si začaly pohrávat s nápadem odjet do Sýrie s cílem dostat se až do Kobaní. Města, jež se stalo Stalingradem Blízkého východu, města, jež se jako první dokázalo dostat ze spárů teroristů z Islámského státu. Byly první české novinářky, které Kobaní navštívily od dobytí města, a ve své knize doprovázené sugestivními fotografiemi líčí příběhy statečných, nezlomných lidí žijících v troskách svých domů či bojujících na frontě nedaleko pozic Islámského státu. Zasvěcený doslov politologa Tomáše Kaválka zasazuje text do širšího kontextu. Část z výtěžku z prodaných výtisků bude zaslána na konto SOS Kobaní, jež autorky založily.

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek