Středa 5. 2. 2014
hudebník, skupina Wohnout; RAJASTÁN

Vystudovaný loutkař kromě založení skupiny Wohnout cestuje do cizokrajných krajů a věnuje se grafice. Průkopník skateboardingu žije v klidné lesní oáze za Prahou. Idol dívčích srdcí umí rozvášnit posluchače nejen pod pódiem. Kromě hutné muziky a skateboardingu miluje Indii.

inuitský šaman

Potomek prvního dobyvatele severního pólu Roberta Pearyho a jeho inuitské „manželky“, je autentický vypravěč tradičních inuitských příběhů a také drumsinger - zpěvák bubnů.

Místo konání:
Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
100 Kč

HONZA HOMOLA: INDIE

Kdysi ovlivnila Beatles, dnes mění Indie životy dobrodruhů, umělců a vlastně všech, kteří si koupí letenku a následně propadnou jejímu kouzlu. Je jako matka, dcera, kámoš a holka, ke kterým se vždy rád
vracím. Drsný sever a malebný jih, hory, pláže, džungle, města, lidi – to vše je tam ohromující, divoký a zároveň přirozený. Asi jsem se fakt zamiloval. Brácha Matěj z kapely je totální indofil, neb ho do jiný země nelze dostat. Před deseti lety jsme putovali Indií s kytarou na zádech a později o tom vydali knihu Namasté Babá. Indii s námi
můžete zažít i vy! Kdo projel Indii křížem krážem, doporučí pro dvoutýdenní výlet Radžastán. Skvělý kytarista, showman a hlavně perfektní kluk se do Indie často a opakovaně vrací. Příjemná kytara netradičně obohatí originální večery. Do oblasti, kde to má nejraději, zavede i vás.

Dalším hostem večera bude HIVSHU, ROBERT PEARY II.

Hivshu se narodil a vyrůstal v oblasti Qaanaaq Thula, v nejseverněji obydlené osadě světa Siorapaluk v Grónsku. Inuité zde stále žijí tradičním životem. Cesta na sever ve společnosti Hivshu, potomka prvního dobyvatele Severního pólu Roberta Peary. Vydáme se daleko za polární kruh, kde vládne hluboká polární noc, která zde trvá 4 měsíce... Doprovodí nás i tradiční inuitský zpěv a buben ze sobích parůžků a kůže tuleně. 

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek