Středa 4. 2. 2015
režisér, SEVERNÍ AFRIKA

Se svým filmovým vojskem obsadil ztracený Tobruk. Scénárista, režisér, herec a výborný manažer si vyzkoušel, jaké to je válčit v zákopech severní Afriky. Mimořádné ambice a schopnosti dokáže realizovat!

...

herec, TURECKO

Známý herec, bavič a moderátor má silný šarm, vyhlášený fešák je přezdívaný „český Clooney“. Výrazná osobnost proměnila chátrající sklad v nádražní výletní hospodu Nižbor. Nadchne nejen Nižbor...

...

Místo konání:
Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
100 Kč

Václav Marhoul

Od roku 1980 až do 1990 se věnoval produkci pro Divadlo Sklep, poté i pro sdružení pěti divadel Pražská pětka. Na podzim 1986 uvedl ve své produkci a režii vlastní divadelní hru Mazaný Filip, parodii na americké příběhy se soukromým detektivem Philem Marlowem. V červnu 1987 byl spoluzakladatelem výtvarné skupiny Tvrdohlaví, pro kterou organizoval 9 výstav v tuzemsku i zahraničí. Od roku 2000 tři roky provozoval výtvarnou a prodejní galerii. 1987 a 1988 produkčně pracuje na debutu režiséra Tomáše Vorla Pražská pětka. 1988 založil se spolužáky z FAMU filmovou skupinu, která se stejně jako Tvrdohlaví postavila proti dramaturgickému estabilishnentu politického režimu. 1990 pracoval jako produkční i na druhém filmu režiséra Tomáše Vorla Kouř. Za Sametové revoluci byl šéfem stávkového výboru barrandovských filmových studií. 1991 až 1997 byl ředitelem Filmového Studia Barrandov. Poté pracoval osobně pro prezidenta Václava Havla. Založil produkční společnost Silver Screen působící v oblasti filmu, divadla a výtvarného umění. Prvním projektem byla distribuce filmu režiséra Oskara Reifa Postel (1998), na kterém se podílel i jako producent. Film byl vybrán na festival do Cannes. Produkoval řadu společenských a kulturních akcí - oslavy konce II. světové války (2000, 2005), kulturní část Summitu NATO (2002). 2003 se etabloval jako scénárista a režisér debutem Mazaný Filip, který získal Českého lva. Druhým celovečerním filmem, na kterém se podílel jako producent, scénárista a režisér je Tobruk (2008), válečné drama o čs. vojácích roku 1941 v africké poušti. Vedle hereckého účinkování v Divadle Sklep ztvárňuje menší role i ve filmech a TV seriálech. Připravuje další film podle světového bestselleru Nabarvené ptáče.

Tomáš Hanák

Populární filmový a divadelní herec, moderátor, výrazná osobnost s tváří známou i z reklam. Již jako dítě hodně cestoval, dva roky strávil s rodiči na Kubě. Reprezentoval ČSSR ve veslování, díky němuž také navštívil mnoho zemí. Vystřídal pestrou řádku profesí – v době totality pracoval třeba jako rybář, skladník, číšník, loutkoherec nebo asistent režie. K vysněnému herectví se dostal oklikou v roce 1977, kdy se objevil na prknech divadla Sklep. Mimo divadlo své charisma uplatnil i před filmovou kamerou. Zahrál si například v českých filmech Bony a klid (1987), Kopytem sem, kopytem tam (1988), Díky za každé nové ráno (1994), Pasti, pasti, pastičky (1998), Cesta z města (2000), Skřítek (2005) a dalších. Objevil se i v hollywoodském snímku Kletba bratří Grimmů. Tomáš Hanák se uplatňuje i jako hudebník (např. úvodní singl k filmu Český sen, kapela MTO Univerzál Praha) či moderátor (talkshow Vodopád, od r. 2005 na TV Prima). Angažuje se v charitativním pořadu Pomozte dětem, vede nadaci Řetěz lásky dětem bojující proti dětskému kouření. Opakovaně vítězil v anketách o největšího krasavce a muže s charismatem. Životní radostí je mu stylová nádražní hospoda v Nižboru, kterou vykouzlil z chátrajícího skladu.

Fotogalerie

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek