Středa 3. 6. 2015
rybář; NOVÁ GUINEA

Mezinárodní rybářská celebrita a světový rekordman zpopularizoval rybářství v mnoha koutech světa. Dobrodruh nahazuje v Amazonii, Kongu, Mongolsku, na Nové Guineji i před kamerami National Geographic či Discovery. Mladý geniální „Rasputin“ má dar slova i pointy. Přinese zlatou rybku?

právník; USA

Nejznámější český právník byl i ministr vnitra v letech 1990–1992. Několikanásobný vítěz soutěže Právník roku procestoval notný kus světa. Má za sebou výrazné případy typu Krejčíř... Jak se hájí kontroverzní případy? Mají prostor sympatie?

...

Místo konání:
Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
100 Kč

JAKUB VÁGNER

Natočil několik cestopisných rybářských filmů, které jsou pravidelně vysílány Českou a Slovenskou státní televizí. Je autorem námětu, scénáře a moderátorem 20 dílů pořadu S Jakubem na rybách, pořadu Jakubova rybářská školička a S Jakubem do světa, které byly natočeny pro Českou televizi.

Je držitel mnoha rybářských rekordů uznaných světovou rybářskou organizací IGFA. Napsal velkoobsažnou knihu s nejnovějšími poznatky o životě a lovu sumců Můj přítel sumec, která vyšla v roce 2010. V roce 2012 vydal další knihu s mnoha nádhernými fotkami Můj život s rybami. Jeho rybolovné výpravy vydala firma Multisonic na celkem 17 DVD. Jakub má vlastní hodinový televizní pořad Fish Warrior na kanálu National Geographic. Po odvysílání prvních dílů v USA dostal pozvání a stal se úspěšným hostem nejznámější živé americké talk show Tonight With Jay Leno, který měl ve svém pořadu přední světové osobnosti, včetně amerického prezidenta Baracka Obamy. Pořady National Geographic se v současné době vysílají nejen v zámoří ale i v celé Evropě.

Pro Českou televizi začal v roce 2010 natáčet nový desetidílný seriál Rybí legendy Jakuba Vágnera. V současné době dokončuje druhou sérii. V Rybích legendách se Jakub věnuje zdokumentování největších žijících sladkovodních ryb světa. O tento projekt mají zájem naše i světové televizní kanály a bude i trvalým přínosem pro celou společnost. Obě série pořadů Rybí legendy koupil další světový kanál Discovery. První série se začala vysílat letos v červnu. V příštím roce bude Jakub v rybolovných výpravách za sladkovodními giganty pokračovat. Bude natáčet v nových destinacích přímo pro kanál Discovery v koprodukci s Českou televizí.

JUDr. TOMÁŠ SOKOL

Nejznámější český právník absolvoval Právnickou fakultu UK v Praze v roce 1978. Po sametové revoluci byl městským prokurátorem v Praze (1990) a poté ministrem vnitra ČR (1990 – 1992). V roce 1992 spoluzaložil advokátní kancelář, dnes pojmenovanou Brož & Sokol & Novák. Je několikanásobný vítěz soutěže Právník roku v kategorii volené laickou veřejností. Za velkého cestovatele se nepovažuje, přesto už procestoval notný kus světa. Často vzpomíná na prosklenou lávku nad Grand kaňonem jménem Skywalk, kde se lidé procházejí po skleněné podlaze umožňující pohled do kilometrové hloubky na dno kaňonu. V kalifornském Sekvoja parku obdivoval největší strom na světě vysoký 100 m a vážící asi 1500 tun.
Co říká svým cestovatelským zkušenostem?
Jako cestovatel bych si zřejmě vystačil s Černošicemi a okolím. Ale mám neklidné děti, takže když je chci vidět, obvykle za nimi musím někam vycestovat. Například do Číny nebo do USA. Také musím cestovat za klienty, což bylo nejdál v Jihoafrické republice. Ale zase díky tomu vím, jak velké tam mají v kriminálech krysy. Vzpomínám na Olympiádu v Londýně, protože když tam byla poprvé v roce 1948, šermoval na ní můj otec. V Britském válečném muzeu v Londýně jsem narazil na tank vyrobený v roce 1955 v ČSR pro Egypt, ovšem „zajatý“ silami Izraele a pak převezený v roce 1977 do Londýna.“

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek