Středa 29. 4. 2015
herečka; HALIFAX

Milující máma hraje přirozeně a excelentně. Nejzajímavější a nejžádanější herečka současna okouzluje publikum dokonale propracovanými rolemi. Odvážná osobnost zvládá spoustu činností najednou. Zvládne i bývalé Federální shromáždění?

...

režisér; FILMOVÉ PŘEHLÍDKY V CIZINĚ

Světově uznávaný režisér Ostře sledovaných vlaků, Skřivánků na  niti a Rozmarného léta má na kontě i pět oper. Dvorní filmař Bohumila Hrabala

Místo konání:
Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
100 Kč

JIŘÍ MENZEL

Uznávaný režisér je člen Americké filmové akademie. V letech 2000 až 2003 byl umělecký ředitel Divadla na Vinohradech. Patří k nejznámějším režisérům, působí i jako divadelní a filmový herec. Hraje v několika svých filmech - Ostře sledované vlaky, Rozmarné léto, Báječní muži s klikou i ve filmech českých, maďarských, polských, rakouských, německých a francouzských režisérů. Od roku 1965 režíroval v divadle. Kromě Činoherního klubu a Vinohradského divadla vytvořil nezapomenutelné hry v Divadle bez zábradlí a v Českém
Krumlově. Má za sebou divadelní režie ve Švýcarsku, Německu, Francii, Finsku, Norsku, Švédsku, Bulharsku, Chorvatsku, Maďarsku a Itálii. Vydal několik knih. V roce 2005 byl film Ostře sledované vlaky zvolen mezi 100. nejlepšími filmy světové kinematografie všech dob časopisem TIME.
Co říká „svému“ večeru v NM?
"Většinou nemám připravené, co budu vyprávět. Záleží na tom, co zajímá přítomné hosty. Procestoval jsem díky filmu velký kus světa, přes Evropu, Asii až po Ameriku a Latinskou Ameriku, viděl jsem spoustu filmů, poznal hodně zajímavých lidí. O tom mohu vyprávět. 

www.jirimenzel.cz

FILMY:
1966 – Ostře sledované vlaky
1967 – Rozmarné léto
1968 – Zločin v šantánu
1969 – Skřivánci na niti
1976 – Na samotě u lesa
1980 – Postřižiny
1983 – Slavnosti sněženek
1985 – Vesničko má středisková
2006 – Obsluhoval jsem anglického krále

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek