Středa 27. 5. 2015
hudebník, skupina Wohnout; RAJASTÁN

Vystudovaný loutkař kromě založení skupiny Wohnout cestuje do cizokrajných krajů a věnuje se grafice. Průkopník skateboardingu žije v klidné lesní oáze za Prahou. Idol dívčích srdcí umí rozvášnit posluchače nejen pod pódiem. Kromě hutné muziky a skateboardingu miluje Indii.

zpěvák, skladatel

Uznávaný anglický hudebník z Manchesteru jako první na světě natočil album na mobil. Nahrávku bez úprav dal na stránky ke stažení.Jeho studiová alba oceňují kritiky celého světa. Magazín Rolling Stone označil Harriese za „Zlatý hlas". 

Namasté Nepál

"Stavitel bambusových škol" je nyní mimořádně aktivní díky událostem po zemětřesení v Nepálu. Seznámí s aktuální nepálskou situací, promítne žhavé události...  

Místo konání:
Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
100 KČ

ZMĚNA PROGRAMU!!!

JAN HOMOLA – RAJASTÁN

Kdejaký rádža by vám řekl, že srdce naší planety tluče v indickym Radžastánu, neboť zajímavosti zde proudí sem a tam, jako kyslíku chtivá krev. Radžastán hrdě tlačí na všechny naše smysly a zanechává po sobě otisk, který už jen těžko smyjeme. Procestoval jsem ho dvakrát, ale tuším, že se mu ještě aspoň jednou projdu po zádech. Tenhle kus země je zhuštěním milionů vjemů, co indický subkontinent stále servíruje. Jsou tu pouště, lesy, řeky a jezera, barevná architektura i chátrající příbytky, vůně koření a ostrá jídla, barvy, zvuky, hudba... ale také divoká i všude přítomná domácí zvířata. Nejvíc je to zde však o lidech nejrůznějších tělesných schránek a osudů.
Odvezl jsem si na paměťové kartě zmrazené okamžiky z míst, o kterých bych chtěl vyprávět. Rozpovídal bych se o hladině udajpurskejch jezer, o horkém písku pouště Thar, o růžové omítce džajpurských paláců, o upřeném pohledu tiše kráčejícího tygra v rezervaci Ranthambor, o nekonečných kilometrech za oknem aut, autobusů i vlaků... Prostě bych povídal a povídal, protože je o čem. 

Indii jsem v posledních deseti letech navštívil několikrát. Kdybych měl někomu doporučit, kam se v téhle obrovské zemi vydat, řeknu Radžastán. Tenhle kus naší planety je totiž koncentrací téměř všeho, co Indie nabízí. Barvy, vůně, zvuky, příroda, města, lidi i zvířata, a taky bohatství i bída. Tedy všechno to, co k Indii nerozlučně patří. Jedním z vrcholných zážitků bylo spatření tygra ve volné přírodě, kde jsme spolu s mým spolucestujícím Rudou Švaříčkem hleděli šelmě z pár metrů přímo do očí. Zkuste také Indii s Livingstone!

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek