Středa 21. 1. 2015
světový horolezec

Jeden z nejslavnějších lezců světa. Společně s R. Messnerem jako první zdolali Everest bez umělého kyslíku. Průkopník alpského stylu je obrovský sympaťák a perfektní chlap. Po fenomenálních zážitcích z minula se pouštíme do nového dobrodružství. Zažijte s námi něco výjimečného!

horolezkyně

Hvězdná reprezentantka a výjimečná osobnost světového horolezectví propadla lezení v deseti letech, na kontě má přelezy, které žádná jiná žena nezdolala. Jako první na světě dala obtížnost M14 lezenou pouze muži. Pravidelně získává Výstup roku. Studovala Právo v podnikání.

Místo konání:
Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
200 Kč

EVEREST BEZ KYSLÍKU. Smrt nebo nenapravitelné poškození mozku. To byla prognóza mnoha odborníků před pokusem P. Habelera a R. Messnera vylézt na nejvyšší horu planety bez kyslíku. Experimenty předchozích expedic dokazovaly, že tlak vzduchu v těchto výškách umožňuje pouhé přežívání, nikoliv však extrémní lezení. Navzdory obavám z možných trvalých následků silný DREAM TEAM věřil, že lezení bez kyslíku je důležitější, než dosažení vrcholu. Studovali výstupy Britů ve 20. a 30. letech ještě před vynálezem kyslíkových lahví.
Přečtěte si více...

Rozhovor Rudy ŠVAŘÍČKA

Peter Habeler a Reinhold Messner výrazně ovlivnili vývoj sportovního horolezectví. V roce 1974 jako proslulý „dream team“ první přelezli severní stěnu Eigeru pod 10 hodin. 1965 vystoupili poprvé v historii alpským stylem na osmitisícovku (Hidden Peak). Roku 1978 zdolali jako první lidé vrchol nejvyšší hory světa Mount Everestu bez umělého kyslíku. Celý rozhovor... 

Fotogalerie

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek