Středa 2. 4. 2014
ředitel ZOO Praha

Úspěšný přírodovědec i manažer zajímavě přibližuje život exotických tvorů. Sklízí zasloužené uznání veřejnosti. Moderní technologie přenáší i do ZOO.

zpěvák, skladatel

Uznávaný anglický hudebník z Manchesteru jako první na světě natočil album na mobil. Nahrávku bez úprav dal na stránky ke stažení.Jeho studiová alba oceňují kritiky celého světa. Magazín Rolling Stone označil Harriese za „Zlatý hlas". 

Místo konání:
Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
100 Kč

CESTY ZA ZVÍŘATY

Vydejme se do mrazivé mongolské stepi, do hloubi kamerunských pralesů, na břehy indických řek, které donedávna ovládali banditi, nebo mezi slony na Srí Lanku. Ředitel pražské zoo absolvoval
dobrodružné výpravy do divočiny, ale i diplomatická jednání, kde adrenalin nahrazuje společenská etiketa. Zasvětí nás do zvířecí diplomacie i záchrany ohrožených druhů. 

V lednu 2013 vyjel v Kamerunu vůbec poprvé Toulavý autobus. Jeho cílem je svážet děti z pralesních oblastí do záchranných stanic, kde absolvují vzdělávací programy a setkají se tváří v tvář s gorilami. Jde o jeden z hlavních in situ projektů pražské zoologické zahrady, jejichž cílem je přispět k ochraně ohrožených druhů.
Další důležitou destinací pro Zoo Praha je Mongolsko. Zde se dlouhodobě věnuje záchraně koně Převalského před vyhubením a od roku 2011 sem každoročně uskutečňuje transporty těchto zvířat do volné přírody.
Posledním útočištěm ohroženého gaviála indického je řeka Čambal a právě i tam směřuje už několik let pozornost a finanční pomoc pražské zoo. V rámci přednášky se vypravíme i na Srí Lanku, odkud pražská ZOO získala po náročných jednáních dvě cenné slonice Tamaru a Janitu.

JAMMIE HARRIES

James Harries uznávaný anglický hudebník z Manchesteru jako první na světě natočil album na mobil. Nahrávku bez úprav dal na stránky ke stažení. Jeho studiová alba oceňují kritiky celého světa. Magazín Rolling Stone označil Harriese za „Zlatý hlas".

Vychutnejme si "zlato" i s podmanivou kytarou...

Jammie Harries

Fotogalerie

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek