Středa 2. 3. 2016
moderátor: CESTOVÁNÍ S INVALIDNÍM VOZÍKEM

Nejlepší český moderátor opakovaně vládne divácké anketě TýTý. Obdiv patří jemnému inteligentnímu humoru. Legendární pořad O poklad Anežky České, úspěšné StarDance, populární rozhovory Na plovárně, moderuje i věhlasný MFF v Karlových Varech. Folkoví Bratři Ebenové vyhrávají zlaté i platinové desky.

běžkyně na lyžích: TRENTINO

Královna bílé stopy vybojovala pět medailí na MS, šest na olympiádě. Strhující zlatý finiš v Turíně vhání i po letech slzy do očí. S ČOV připravuje projekt dvojí kariéry podporující vrcholové sportovce po ukončení kariéry. Zimy tráví v milovaném Trentinu, se kterým spolupracuje na podpoře turismu, v létě pořádá na Lipně sportovní festival.

Místo konání:
Národní muzeum, Vinohradská 1 Praha
Vstupné:
100 KČ

Trentino

Když jsem v roce 1991 odjížděla na své 1. mistrovství světa do Itálie do Val di Fiemme, ještě jsem netušila, jak často se v budoucnu budu na Sever Itálie do Trentina ráda vracet. Je hodně míst na světě, kde je hezká příroda nebo potkáte příjemné lidi nebo ochutnáte dobé jídlo. V Trentinu jsem toto vše našla pohromadě, navíc pouhých několik hodin cesty z Čech. Když bych chtěla jedním slovem vyjádřit, proč se do tohoto kraje tak často a hlavně ráda vracím, řekla bych: „ATMOSFÉRA“. Ten klid, pohoda a přátelská atmosféra, která na mě vždy hned pod Brenerem dýchne, je pro mě neopakovatelná. Už mnoho let znám tamní závodní lyžařské běžecké tratě. Teď když už nezávodím, postupně poznávám sama nebo i s dcerou sjezdové tratě a do budoucna mám v plánu poznat tento kraj i v létě, ať už pěšky nebo na kole.

V neposlední řadě se musím jako milovník vína a jídla zmínit o místních pochoutkách. Když víno, tak mám samozřejmě na mysli to z místních vinic. Je skvělé, stejně jako celá řada dalších specialit. Vždy si je odsud odvážím domů, jako milou vzpomínku. U nás se říká: „Všude dobře, ale doma nejlépe.“ V Trentinu se ale citím jako doma, proto se sem budu vždy ráda vracet.

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek