Středa 18. 2. 2015
mim; MEXIKO

Vrcholný představitel české pantomimy má stále smělé plány a velkorysé projekty. Dokáže jít za snem navzdory překážkám s nakažlivým úsměvem na rtech. Existuje něco, na co si netroufne? Uvidíme...

...

herec; BOGOTA, NEW YORK, PETROHRAD

Čerstvá herecká hvězda právem na výsluní. V televizním Českém století úžasně ztvárnil K. Gottwalda, seriál První republika mu převrátil život. Naučil se jezdit na koni, s vycpaným břichem si zahrál Wericha, s milovanou kytarou hraje ve třech kapelách. Zahraje i nám?

...

Místo konání:
Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha
Vstupné:
100 Kč

BORIS HYBNER

Český mim, herec, režisér, dramaturg a pedagog.  Při studiích na pedagogickém institutu v Gottwaldově založil kabaret Reflektor. Veřejnou premiéru absolvoval se souborem Ladislava Fialky v Divadle Na zábradlí (1964), následně založil se Ctiborem Turbou divadlo Alfreda Jarryho, v r. 1990 potom stálou scénu Gag.

V osmdesátých letech slavil velký úspěch zejména v Nizozemí s trilogií Zahrada jménem Hollywood, kterou později zpracoval do podoby televizního seriálu Gagman (Bronzová růže na festivalu v Montreux). Zahrál si i v Austrálii s vynikajícím ruským klaunem Slávou Poluninem v proslulé Snowshow. V současnosti vede na pražské HAMU katedru nonverbálního divadla, je profesorem pro obor taneční umění  – nonverbální a komediální divadlo.

Můžeme jej sledovat také ve filmových rolích ve snímcích např. Panelstory, Jára Cimrman ležící spící, Rozpuštěný a vypuštěný, Rafťáci, Pelíšky, Pupendo a dalších. 

JIŘÍ VYORÁLEK: BOGOTA, NEW YORK, PETROHRAD

Narodil se v Třebíči, vystudoval brněnskou JAMU, po angažmá v Divadle v 7 a půl bylvíce než sedm let členem souboru kultovního Divadla Husa na provázku. Za souborné uvedení jevištní tetralogie Sto roků kobry podle F. M. Dostojevského v režii Vladimíra Morávka byl v r. 2007 nominován na Cenu Thálie. Od září 2013 je stálým členem hereckého souboru Divadla Na zábradlí, kde nezaměnitelně ztvárňuje Wericha v Korespondenci V + W, Juráčka ve Zlatých šedesátých, Vronského v Anně Karenině, dále vystupuje v inscenaci Europeana, v Buržoazii, v Kabaretu Kafka a dalších.
Jeho tvář známe i z televizních obrazovek, zazářil například v rolích Klementa Gottwalda v seriálu České století či obchodníka Jaroslava Valenty v První republice. Ve filmu se představil v komedii Vladimíra Morávka Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, kde vytvořil postavu fotografa Karla či v titulu Muži v říji.

Dalšími hosty večera budou TANCE VELIKONOČNÍHO OSTROVA – RAPA NUI
plus promítání Velikonočního ostrova

Fotogalerie

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek