Středa 13. 3. 2019
fotograf: Havaj

Přes 25 let tráví každoročně většinu měsíců cestováním po světě, doma se přesto cítí v Brně. Původním povoláním grafický designér ve světě reklamy je nyní jedním z nejznámějších cestovatelů a fotografů.

houslista a skladatel: ČÍNA

Houslista, zpěvák a tahoun skupiny Čechomor spoluzakládal České srdce, hrál ve skupině ZOO, Tři sestry i Dobrohošť. Spolupracoval na albech A.Stivella, M. Kubišové, J. Dědečka, V. Mišíka, O. Petra i Tiché dohody… Hrál v New Yorku i na Novém Zélandu. Zahraje i v NM?

Místo konání:
Národní muzeum (Nová budova Národního muzea) Vinohradská 1, 115 79 Praha 1
Vstupné:
150KČ

 

Předprodej akce

S Jirkou Kolbabou poznáme přírodní skvosty oblasti a připomeneme si místa zlaté horečky v Kanadě a USA. Vychutnáme si Denali, obávané medvědy, sídlo Santa Clause i modré ledovce. Letní výpravu na Aljašku a Havaj pořádanou Livingstone si můžete užít s námi! Průvodcuje Ruda Švaříček. 

Jirka přes 20 let tráví každoročně většinu měsíců cestováním po světě. Původním povoláním grafický designér ve světě reklamy je jedním z nejznámějších cestovatelů. Fotografuje, píše, pořádá výstavy, besedy a diashow, kde v narvaných sálech vypráví zážitky z cest. Zajímavou formou zaznamenává detaily přírodních struktur a exotické tváře domorodců. S jeho fotografiemi se setkáte v časopisech, knihách i kalendářích. Mnohaletý pořad na Rádiu Impuls má obrovskou odezvu fanoušků. Nám ukáže oblíbenou Aljašku.

Karel Holas, houslista, zpěvák a tahoun skupiny Čechomor spoluzakládal České srdce, hrál ve skupině ZOO, Tři sestry i Dobrohošť. Spolupracoval na albech A.Stivella, M. Kubišové, J. Dědečka, V. Mišíka, O. Petra i Tiché dohody… Hrál v New Yorku i na Novém Zélandu. Zahraje i v NM?

Nahrával hudbu k filmům Kopytem sem, kopytem tam a Čas sluhů, komponuje k divadelním hrám, animovaným, dokumentárním a hraným filmům i reklamním spotům. Zahrál si ve filmu Rok ďábla, tvoří muziku filmu Svatba na moravském poli. Českomoravská hudební společnost se překlenula v Čechomor. Hraní na ulici považuje za skvělou školou pro každého muzikanta. Kde berou členové kapely energii a inspiraci k novým songům?

 

Národní muzeum budova

Kde se přednášky konají?

Národní muzeum (nová budova), Vinohradská 1, Praha

Začátky vždy v 19.00 hod.

(Přijďte s dostatečným předstihem) | Předprodej a rezervace vstupenek